Redakce

Krvavá Mary - II. část

30.07.2012

Přečtěte si další část pětidílného seriálu dětské redaktorky Anny Eliášové o nemilostrdné Krvavé Mary! Dnes druhý díl!

přečíst Krvavá Mary - II. část

Nebojme se konců ani nových začátků!

18.07.2012

Něco končí a něco naopak začíná. To se říká a myslím, že to sedí. Pokaždé, když něco skončí, zas něco nového začne. Tímhle číslem například končí náš časopis, ale určitě se zase objeví spousta dalších zajímavých projektů, podobných časopisu Romano Voďori.

přečíst Nebojme se konců ani nových začátků!
 

Fotoreportáž: Až na na Petřínskou věž

17.07.2012

Poslední květnový den se vydařil. Naše redakce se místo školy rozjela na výlet do Prahy. Ze všeho nejdříve jsme vyrazili lanovkou na Petřín. Výhled na Prahu, a trošku strach z výšky, nám bral dech.

přečíst Fotoreportáž: Až na na Petřínskou věž

Konec světa nebo nový začátek?

16.07.2012

S dětmi z chanovské redakce se vydáváme ze školy rovnou mezi panely sídliště. Někdo, kdo nikdy Chanov nenavštívil a informace sbírá jen z televizní obrazovky, by si mohl myslet, že právě tohle místo je „konec světa“.

přečíst Konec světa nebo nový začátek?
 

Vážený čtenáři,

11.07.2012

monopol na přímé oslovování čtenářů měl zatím pouze náš milý, krásný, chytrý a sečtělý šéfredaktor; za to, že jej porušuji, budiž mi omluvou to, že píši ve spěchu dva týdny po uzávěrce a jiný nápad nemám – na pozdní dodání článků mám totiž monopol zase já. Tak abych zase pokračovala.

přečíst Vážený čtenáři,

Konec Voďori - Nový začátek?

10.07.2012

Dětští redaktoři Voďori v posledním čísle rozmýšlejí nad stopou, kterou do jejich životů časopis otiskl.

přečíst Konec Voďori - Nový začátek?
 

Po některých koncích už začátku není

02.07.2012

Tak si to hned zkraje pěkně shrňme: ženeme se za penězi, snažíme se o hromadění co největšího majetku, prahneme po luxusních vozech a sídlech na pláži s hromadou modelek. Zapomínáme však možná na mnohem hodnotnější věci, nemyslíte?

přečíst Po některých koncích už začátku není

Doufám, že Mayové jen neměli místo

14.06.2012

Téma Konec – nový začátek mi přišlo tak nějak zapeklité. Jednoznačně si ale pod ním představím mayský kalendář, o kterém se teď v poslední době hodně mluví.

přečíst Doufám, že Mayové jen neměli místo
 

Honza Musil: Když se máš moc fajn, přijde životní ťafka

05.06.2012

Honza Musil (1967) je populárním televizním a rozhlasovým moderátorem. Narodil se v Brně, kde se také vyučil kuchařem. Této profesi se ale nevěnoval. Začal nejprve pracovat v ostravské kabelové televizi, v roce 1996 uspěl v konkurzu na post moderátora Snídaně z Novou, do povědomí široké veřejnosti se dostal zejména jako moderátor první české talkshow Áčko, vysílaný rovněž na televizi Nova. V roce 1996 mu ale byla diagnostikována leukémie, se kterou bojoval několik let. Dnes je moderátorem odpoledního pořadu České televize Živě na jedničce. Honza Musil je dvakrát rozvedený a z prvního manželství má dnes již dospělé dcery Veroniku a Lucii.

přečíst Honza Musil: Když se máš moc fajn, přijde životní ťafka

Když značky plodí závist

24.05.2012

Identita je vlastně divné slovo, pro každého asi znamená něco jiného. Myslím, že jsem s tou svou měl docela velký problém. Když jsem se přistěhoval z vesnice do Prachatic, nedařilo se mi zapadnout. Nebyl jsem „buran“. Chodil jsem ve značkovém oblečení a měl jsem, myslím, i docela vkus.

přečíst Když značky plodí závist
 

Jsem i nejsem jiná

23.05.2012

Jsem normální holka, která je v pubertě a v 9. třídě. Myslím, že jsem docela inteligentní a spolehlivá. Někdo mi říká, že jsem i sympatická, a někdo, že jsem fakt super. Já si myslím, že nejsem tak špatná a že jsem navíc trochu odlišná od jiných holek.

přečíst Jsem i nejsem jiná

Nakrátko!

23.05.2012

Krátkovlasé dívky jsou v českých luzích a hájích druh ohrožený. Nejenže je při hospodářské krizi z ekonomického hlediska výhodnější mít neupravené dlouhé vlasy, býváme ale také obyčejně zaměňovány s chlapci, čímž by mohlo při sčítání lidu vzniknout značné nedorozumění.

přečíst Nakrátko!
 

Když se listí lepí na boty

22.03.2012

Podzimní fotoreportáž chanovské dětské redakce, která ve svém ohlédnutí ukazuje sídliště v klasických podzimních odstínech.

přečíst Když se listí lepí na boty

Nádraží plné cizinců

20.03.2012

Stojím na meziregionální autobusové stanici a obklopuje mě spousta lidí, ať už sdílících se mnou cestu, či nikoliv. Den se chýlí ke konci, jarní teplý vítr se prohání mezi vlasy. Nikdo se netřese zimou ani nepotí úmorným teplem. Panuje nicméně tíživé ticho, které uzemňuje jakýkoliv přátelský rozhovor, ba dokonce i kontakt s osobou bližní.

přečíst Nádraží plné cizinců
 

Osudový koktejl

14.03.2012

Byl letní sobotní večer. Slunce pomalým tempem zapadalo za nazelenalé vrcholky Jizerských hor. Příprava na diskotéku v nedaleké vesnici byla v plném proudu, srdce mi nadšením silně bušilo, jako by se mi v hrudním koši proháněl rozbouřený elektrický vláček. Ale i přes to se mi svaly stahovaly napětím a nervozitou. Křeče jsem bez zájmu ignorovala. To jsem v tu chvíli neměla ani páru o tom, jak bude pro účastníky dnešní noc tragická. A pro mou kamarádku osudová.

přečíst Osudový koktejl

Rozálie Kohoutová: Když jsi v pubertě, rozvod s tvojí identitou zamává

13.03.2012

Úspěšná mladá dokumentaristka Rozálie Kohoutová (1985) je dcerou hudebníka Daniela Kohouta a známé české spisovatelky a scenáristky Ireny Obermannové. Za svou krátkou filmovou kariéru již získala řadu prestižních ocenění. Jak se do její identity promítl rozvod rodičů? A ovlivňují její život autobiografické knihy matky Ireny?

přečíst Rozálie Kohoutová: Když jsi v pubertě, rozvod s tvojí identitou zamává
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek