Téma

Nebojme se konců ani nových začátků!

18.07.2012

Něco končí a něco naopak začíná. To se říká a myslím, že to sedí. Pokaždé, když něco skončí, zas něco nového začne. Tímhle číslem například končí náš časopis, ale určitě se zase objeví spousta dalších zajímavých projektů, podobných časopisu Romano Voďori.

přečíst Nebojme se konců ani nových začátků!

Konec světa nebo nový začátek?

16.07.2012

S dětmi z chanovské redakce se vydáváme ze školy rovnou mezi panely sídliště. Někdo, kdo nikdy Chanov nenavštívil a informace sbírá jen z televizní obrazovky, by si mohl myslet, že právě tohle místo je „konec světa“.

přečíst Konec světa nebo nový začátek?
 

Konec Voďori - Nový začátek?

10.07.2012

Dětští redaktoři Voďori v posledním čísle rozmýšlejí nad stopou, kterou do jejich životů časopis otiskl.

přečíst Konec Voďori - Nový začátek?

Po některých koncích už začátku není

02.07.2012

Tak si to hned zkraje pěkně shrňme: ženeme se za penězi, snažíme se o hromadění co největšího majetku, prahneme po luxusních vozech a sídlech na pláži s hromadou modelek. Zapomínáme však možná na mnohem hodnotnější věci, nemyslíte?

přečíst Po některých koncích už začátku není
 

Zhroutil se mi svět

27.06.2012

„Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“ je citát, který vyslovil filosof Herakleites. Je to vyjádření toho, že vše se neustále proměňuje a že voda v řece mezi prvním a druhým vstupem je již dávno jiná.

přečíst Zhroutil se mi svět

V mžiku oka na ulici

18.06.2012

V malé chatové kolonii na okraji Prahy mě Václav hrdě zve dál do své chatičky. Seznámila jsem se s ním před dvěma lety, když prodával Nový prostor, který jsem si u něj pravidelně kupovala, a vím, že právě takové bydlení bylo jeho snem.

přečíst V mžiku oka na ulici
 

Doufám, že Mayové jen neměli místo

14.06.2012

Téma Konec – nový začátek mi přišlo tak nějak zapeklité. Jednoznačně si ale pod ním představím mayský kalendář, o kterém se teď v poslední době hodně mluví.

přečíst Doufám, že Mayové jen neměli místo

Honza Musil: Když se máš moc fajn, přijde životní ťafka

05.06.2012

Honza Musil (1967) je populárním televizním a rozhlasovým moderátorem. Narodil se v Brně, kde se také vyučil kuchařem. Této profesi se ale nevěnoval. Začal nejprve pracovat v ostravské kabelové televizi, v roce 1996 uspěl v konkurzu na post moderátora Snídaně z Novou, do povědomí široké veřejnosti se dostal zejména jako moderátor první české talkshow Áčko, vysílaný rovněž na televizi Nova. V roce 1996 mu ale byla diagnostikována leukémie, se kterou bojoval několik let. Dnes je moderátorem odpoledního pořadu České televize Živě na jedničce. Honza Musil je dvakrát rozvedený a z prvního manželství má dnes již dospělé dcery Veroniku a Lucii.

přečíst Honza Musil: Když se máš moc fajn, přijde životní ťafka
 

Když značky plodí závist

24.05.2012

Identita je vlastně divné slovo, pro každého asi znamená něco jiného. Myslím, že jsem s tou svou měl docela velký problém. Když jsem se přistěhoval z vesnice do Prachatic, nedařilo se mi zapadnout. Nebyl jsem „buran“. Chodil jsem ve značkovém oblečení a měl jsem, myslím, i docela vkus.

přečíst Když značky plodí závist

Jsem i nejsem jiná

23.05.2012

Jsem normální holka, která je v pubertě a v 9. třídě. Myslím, že jsem docela inteligentní a spolehlivá. Někdo mi říká, že jsem i sympatická, a někdo, že jsem fakt super. Já si myslím, že nejsem tak špatná a že jsem navíc trochu odlišná od jiných holek.

přečíst Jsem i nejsem jiná
 

Nádraží plné cizinců

20.03.2012

Stojím na meziregionální autobusové stanici a obklopuje mě spousta lidí, ať už sdílících se mnou cestu, či nikoliv. Den se chýlí ke konci, jarní teplý vítr se prohání mezi vlasy. Nikdo se netřese zimou ani nepotí úmorným teplem. Panuje nicméně tíživé ticho, které uzemňuje jakýkoliv přátelský rozhovor, ba dokonce i kontakt s osobou bližní.

přečíst Nádraží plné cizinců

Rozálie Kohoutová: Když jsi v pubertě, rozvod s tvojí identitou zamává

13.03.2012

Úspěšná mladá dokumentaristka Rozálie Kohoutová (1985) je dcerou hudebníka Daniela Kohouta a známé české spisovatelky a scenáristky Ireny Obermannové. Za svou krátkou filmovou kariéru již získala řadu prestižních ocenění. Jak se do její identity promítl rozvod rodičů? A ovlivňují její život autobiografické knihy matky Ireny?

přečíst Rozálie Kohoutová: Když jsi v pubertě, rozvod s tvojí identitou zamává
 

Dan Stewart: Žít v jiném těle

08.03.2012

Jsem muž, ale narodil jsem se do dívčího těla. A jako s holkou se mnou v dětství jednali doma i ve škole. Když jsem byl malý, moc jsem o tom všem nepřemýšlel, jen jsem stále cítil, že něco není v pořádku.

přečíst Dan Stewart: Žít v jiném těle

KOMIX: Vakeribena andal e Anglija / Příběhy z Anglie

07.03.2012

Stáhněte si romsko-český komiks z dílny Ladi Gažiové s názvem Vakeribena andal e Anglija / Příběhy z Anglie, jehož scénář na motivy povídky Ilony Ferkové napsal Lukáš Houdek.

přečíst KOMIX: Vakeribena andal e Anglija / Příběhy z Anglie
 

Změna je život!

16.02.2012

Stěhování – mýtus opředený nespočtem běsů nebo humorných historek. Ne vždy musí změna bydliště znamenat jen ztrátu kamarádů, příchod do neznáma či nové sousedy zabijáky. Realita zkrátka nemusí být tak černá, jak se na první pohled může zdát. Pokaždé lze najít něco kladného, něco, co nás nenutí prožívat stěhování jen negativně.

přečíst Změna je život!

Do Anglie! Za lepším životem...

10.02.2012

Před čtyřmi lety jsme se rozhodli, že poletíme do Anglie navštívit rodinu. Bylo to brzy ráno začátkem června. Vyjeli jsme na pražské letiště Ruzyně. Byl zázrak, že jsme věděli, kudy kam – na letišti jsme byli poprvé.

přečíst Do Anglie! Za lepším životem...
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek