Benefiční party RefuBenefit

18.04.2010

Benefiční party pořádaná Občanským sdružením Berkat odstartuje v 18:00 projekcí filmového dokumentu Sierra Leone's Refugee All Star. Tedy příběhem šestice muzikantů, které od beznaděje a utrpení občanské války odvede jejich největší vášeň – hudba.

Další tóny už zazní nejen z projekčního plátna. Nejprve osmičlenní The Spankers, jejichž koktejl latiny, jazzu a swingu je řádně protřepán ve ska rytmu. Následováni kapelou Fast Food Orchestra, na niž se nikdy nesedí a vždy tak trochu sní o Brazílii.

Navíc bude během celého večera možné ochutnávat tradiční speciality z afghánské, arménské či gruzínské kuchyně, které podle receptů svých domovin připravily migrantky z projektu O. s. Berkat Ethnocateringu.

A nejen jídlo, ale také výrobky, jež bude možné na Bazaretu Berkatu zakoupit, jsou autentické. Výšivkami zdobené blůzy, šátky, přehozy a klasické kožené výrobky, to vše vzniklo pod rukama žen z afghánských a čečenských dílen.

Večer zakončí losování RefuTomboly plné originálních cen, jejíž výtěžek – stejně jako ten ze vstupného – bude použit na podporu uprchlíků a multikulturního happeningu RefuFest aneb PřijdeSvátek (18. a 19. 6. 2010), projektu O. s. Berkat podporujícího integraci cizinců do společnosti a vzájemné mezikulturní porozumění.

Pomozte a hlavně – nechte k sobě přijít jinakost skrze všechny smysly! Více informací na www.berkat.cz


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek