Interview

Honza Musil: Když se máš moc fajn, přijde životní ťafka

05.06.2012

Honza Musil (1967) je populárním televizním a rozhlasovým moderátorem. Narodil se v Brně, kde se také vyučil kuchařem. Této profesi se ale nevěnoval. Začal nejprve pracovat v ostravské kabelové televizi, v roce 1996 uspěl v konkurzu na post moderátora Snídaně z Novou, do povědomí široké veřejnosti se dostal zejména jako moderátor první české talkshow Áčko, vysílaný rovněž na televizi Nova. V roce 1996 mu ale byla diagnostikována leukémie, se kterou bojoval několik let. Dnes je moderátorem odpoledního pořadu České televize Živě na jedničce. Honza Musil je dvakrát rozvedený a z prvního manželství má dnes již dospělé dcery Veroniku a Lucii.

přečíst Honza Musil: Když se máš moc fajn, přijde životní ťafka

Rozálie Kohoutová: Když jsi v pubertě, rozvod s tvojí identitou zamává

13.03.2012

Úspěšná mladá dokumentaristka Rozálie Kohoutová (1985) je dcerou hudebníka Daniela Kohouta a známé české spisovatelky a scenáristky Ireny Obermannové. Za svou krátkou filmovou kariéru již získala řadu prestižních ocenění. Jak se do její identity promítl rozvod rodičů? A ovlivňují její život autobiografické knihy matky Ireny?

přečíst Rozálie Kohoutová: Když jsi v pubertě, rozvod s tvojí identitou zamává
 

Hana Gáborová: Za mužem do Čech

17.01.2012

Hana Gáborová (1948) pochází z romské osady u slovenských Mengusovců. Dnes žije se svou rodinou v západočeském Stříbře, kam se podobně jako většina Romů po druhé světové válce odstěhovala za prací. Ta totiž v poválečném Slovensku, na rozdíl od českého pohraničí, nebyla. Hana Gáborová má dva syny, dvě dcery a osm vnoučat. O svých životních osudech a změnách způsobených svým příchodem ze Slovenska do Čech vypráví v následujícím rozhovoru.

přečíst Hana Gáborová: Za mužem do Čech

Zdeněk Horváth: Jsem spíše samotář

04.01.2012

Rozhovor dětí ze Základní školy Svitavy - Lačnov s romským sociálním pracovníkem o jeho profesi i osobním životě.

přečíst Zdeněk Horváth: Jsem spíše samotář
 

Helena Třeštíková: Droga je daleko mocnější, než jsem tušila

17.12.2011

Přední česká dokumentaristka Helena Třeštíková (1949) se věnuje zejména časosběrným filmům, v nichž po léta sleduje život a osud konkrétního člověka. Hrdinkou jejího posledního, cenami ověnčeného celovečerního filmu byla drogově závislá Katka. Mladou ženu a její boj s narkomanií natáčela dlouhých čtrnáct let. Jak práce na dokumentu probíhala a jak se jeho autorka se smutným osudem hlavní protagonistky vypořádávala? O tom všem Helena Třeštíková otevřeně hovořila.

přečíst Helena Třeštíková: Droga je daleko mocnější, než jsem tušila

Marie Havlenová-Saudková: Umět říct drogám NE

10.11.2011

Úspěšná malířka Marie Havlenová Saudková (1978) svedla ve svém mládí dlouhý boj s tvrdými drogami. Závislost na návykových látkách přivedla dceru známého českého fotografa Jana Saudka na tři roky do vězení. Nakonec ale nad drogami vyhrála. Dnes je šťastně vdanou matkou tří dětí, věnuje se malování a pomoci lidem, kteří se ocitli ve stejné situaci jako kdysi ona sama.

přečíst Marie Havlenová-Saudková: Umět říct drogám NE
 

Petr Vacek: Kůrovec do divokého lesa patří!

27.09.2011

Třídí Petr Vacek (1965) odpad nebo kupuje žiletky na jedno použití? Jakým byl studentem přírodopisu a proč ho život svedl z lékařského prostředí až na prkna Studia Ypsilon? To vše na sebe prozradil známý herec a moderátor, v současné době protagonista seriálu Ulice, a zapálený ochránce životního prostředí.

přečíst Petr Vacek: Kůrovec do divokého lesa patří!

Když tančím, hodím všechno za hlavu

10.06.2011

Rozhodla jsem se udělat rozhovor se svojí spolužačkou, protože je úžasný člověk a navíc krásně tančí. Jmenuje se Denisa Peterová, chodí se mnou do osmé třídy na základní školu v Chanově. Je to krásná a pohledná tanečnice, milá a inteligentní dívka. Na tancování má talent, umí ale také kreslit a je moc dobrá kamarádka.

přečíst Když tančím, hodím všechno za hlavu
 

Petra Braunová: O vztazích mezi mužem a ženou vyšly spousty knih

02.05.2011

Petra Braunová je česká spisovatelka knížek určených především dětem a dospívajícím. V posledních letech ale zkusila psát i pro dospělé. K literatuře se dostala náhodou, vystudovala ekonomickou školu a prošla několika profesemi od účetní po průvodkyni Prahou, než objevila chuť k psaní. Za svou tvorbu získala řadu ocenění.

přečíst Petra Braunová: O vztazích mezi mužem a ženou vyšly spousty knih

Mário Bihári: „Slepí se ve sportech omezovat nemusí“

27.03.2011

Mário Bihári (1977), romský hudebník a sportovec původem ze Slovenska, v osmi letech oslepl, což do značné míry předznamenalo jeho další život. Jako malé dítě se tak ocitl na internátní škole pro nevidomé v Levoči, daleko od své rodiny.

přečíst Mário Bihári: „Slepí se ve sportech omezovat nemusí“
 

Petra Procházková: Když ve válce není voda, pije se Coca-cola

18.01.2011

Petra Procházková (1964) získala celosvětový věhlas jako válečná novinářka. Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově v Praze. V roce 1992 odjela jako zahraniční zpravodajka Lidových novin do Moskvy. Tam začala psát své první texty o konfliktu v Abcházii. Proslavila se zejména svými reportážemi z válkou postiženého Čečenska, kde také několik let žila.

přečíst Petra Procházková: Když ve válce není voda, pije se Coca-cola

Anna Polívková: Necítím se definitivně být herečkou

28.11.2010

Anna Polívková patří mezi výrazné české herečky mladé generace. Narodila se 24. března 1979 jako dcera herců Bolka Polívky a Evelyny Steimarové. Již od svých dětských let se pohybovala v divadelním prostředí. Studovala na pražské státní konzervatoři a katedře nonverbálního divadla HAMU pod vedením herce a pedagoga Ctibora Turby. V roce 1999 odcestovala do Paříže, aby studovala na Mezinárodní škole pohybového divadla Jacqua Lecoqa. Do povědomí širší veřejnosti se dostala až ústřední rolí Jolany ve Vejdělkových Účastnících zájezdu.

přečíst Anna Polívková: Necítím se definitivně být herečkou
 

Dana Feminová: Když Mary obchází kolem

20.09.2010

Rozhovor se zakladatelkou Humanistického centra Narovinu Danou Feminovou a postavení mužů a žen v keňské společnosti.

přečíst Dana Feminová: Když Mary obchází kolem

Laďa Gažiová: Nemám ráda nálepku romské umělkyně

10.08.2010

Laďa Gažiová, autorka dvojjazyčného komiksu ve Voďori, je jednou z nejvýraznějších mladých vizuálních umělkyň na současné československé scéně. Právě její výtvarná technika, sprej na plátně, ji činí na domácím poli výjimečnou.

přečíst Laďa Gažiová: Nemám ráda nálepku romské umělkyně
 

Belén Molinuevo odpovídala na otazníky kolem homosexuality

03.08.2010

V pátek 6. srpna odpovídala na vaše otázky týkající se homosexuality a transsexuality formou prvního Voďori on-line rozhovoru přední španělská antropoložka v oblasti sexuality a genderu Belén Molinuevo.

přečíst Belén Molinuevo odpovídala na otazníky kolem homosexuality

Co se vám líbí na ženách a mužích?

09.07.2010

Kdo je pro obyvatele chanovského sídliště ideálem krásy exkluzivně pro Romano voďori zjišťovali naši chanovští spolupracovníci.

přečíst Co se vám líbí na ženách a mužích?
 
1 | 2

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek