Trendy

Když reálný život nestačí aneb útěky do virtuálních světů

09.02.2012

Proč se různé skupiny lidí vždy přesouvaly v rámci určité lokality, případně mezi nimi? Možná se chtěly vyhnout skutečnosti, že jim na původním místě nevyhovují podmínky. Nebo faktu být vytlačen skupinou jinou, jež se snaží případné výhody místa využít ve svůj prospěch. Dnes už v době kočovných kmenů, které by si hájily svá území a střežily je jako oko v hlavě, nežijeme. Snad každý v západních zemích má své místo pro život.

přečíst Když reálný život nestačí aneb útěky do virtuálních světů

Cesta Performance

18.01.2012

Dvojice umělkyň – Darina Alster a Veronika Slámová – se letos v srpnu rozhodla vydat na čtrnáctidenní pouť, která byla zároveň veřejným představením pro ty, jež na své neobvyklé cestě potkávala. Není to poprvé, co do veřejných míst přinesla tento druh umělecké činnosti. Ptáte se proč? Chce, aby umění porozuměli i lidé, kteří se o něj jinak příliš nezajímají, tedy ti, již například nechodí každou neděli do galerií. A jak umělkyně dodávají, v současném umění jim i schází názor a věrohodnost.

přečíst Cesta Performance
 

U Baltu s Drum and Bass

21.12.2011

Protože k prázdninám patří zábava, rozhodli jsme se se starším bratrem strávit první dva týdny léta u Baltského moře na severu Německa. Deštivé a pochmurné dny nás neminuly. Co dělat v čas, když nám počasí zrovna dvakrát nepřeje? Posadila jsem se do pohodlného křesla v rohu předsíně vedoucí před bungalov. Do dveří otevřených dokořán zavál vítr tak silně, až mi odfoukl vlasy z očí. V tom přišel můj kamarád s telefonem v ruce, ze kterého hrála velmi povědomá hudba – D'n'B.

přečíst U Baltu s Drum and Bass

Co dělá yoyera yoyerem

31.10.2011

Pokud hledáte informace o yoyích na internetu, většinou vám vyskočí i mnoho videí, která by vám mohla být nápomocna. Ano, skutečně se jimi můžete řídit, avšak rozhodně vynechejte jeden druh snímků: chlubení. Pokud ve svém pokoji budete mít vystaveny desítky exemplářů, neznamená to automaticky, že patříte k největším žonglérům na světě.

přečíst Co dělá yoyera yoyerem
 

Jak se vaří Superstar

31.05.2011

Některé televize mají pravděpodobně pocit, že člověk, který žije rok bez televizních talentových soutěží nebo reality show, zhyne. Proto nás pořady podobného typu zásobují pokud možno nepřetržitě. Vezměme si jako názorný příklad soutěž mladých pěveckých talentů, kterou právě vysílá jedna tuzemská televize. Protože nechci dělat nikomu reklamu, ať už pozitivní či negativní, nazveme tuto televizi televize N. Samozřejmě, že to nemusí mít nic společného s názvem televize (i když to nevylučuji).

přečíst Jak se vaří Superstar

Jak slepec k houslím (yoyu) přišel

24.05.2011

V létě tomu bude šest let, mám takový pocit, co mě a moji sestru vzal strýček na Moravu na prázdniny. Hektary nížin plné vinné révy, kilometry dolních toků řek a azurové nebe − co více si přát. Naše chata se nacházela, jsem si téměř jist, v borovicovém lese, hustém, odlehlém a neprostupném. Když není kam jít, na telefonu se vám signál zastaví na bodu mrazu a nejbližší počítač se nachází ve 30 km vzdálené vesnici, nemáte mnoho možností k zabavení se. Ještě že mám v batohu jojo.

přečíst Jak slepec k houslím (yoyu) přišel
 

Tanec? Ano. Melbourne Shuffle!

04.05.2011

Je krásné letní předprázdninové odpoledne. Čekám na autobusové zastávce a letmo pomrkávám po ostatních lidech a studentech, kteří znuděně sedí na počmáraných lavičkách a rozhlíží se stejně zvědavě jako já. Sklopím hlavu a potichu přemýšlím, jak mohu zabít dvacetiminutový čas.

přečíst Tanec? Ano. Melbourne Shuffle!

Móda z butiku

03.02.2011

Jeden listopadový čtvrtek jsme se uvolnily ze školy o dvě hodiny dříve, abychom mohly pokračovat v naší sérii reportáží o tom, co se nosí. Zatímco jsme posledně psaly o módě z asijské tržnice, tentokrát jsme se rozhodly, že navštívíme nějaký značkový obchod. Po dlouhé poradě a vybírání butiku jsme zvolily jeden z pardubických obchodních domů, kde jsme v první vybrané prodejně neuspěly.

přečíst Móda z butiku
 

Anatomie yoya

16.01.2011

Minule jsem vám slíbil, že si povíme něco o částech, ze kterých se yoyo skládá, jak funguje, popřípadě si vysvětlíme pár slangových výrazů. Abychom si rozuměli, začneme těmi slovy, které jsou převážně odvozené z angličtiny.

přečíst Anatomie yoya

Pirátství – černá díra internetu

21.09.2010

Pohlcuje své okolí. Nemůžeme jej zahlédnout, ale vidíme pouze věci, které se pohybují k jeho středu, až nakonec úplně zmizí v jeho samém nitru, a proto se dá říci, že se jedná o „černou díru internetu“.

přečíst Pirátství – černá díra internetu
 

Laďa Gažiová: Nemám ráda nálepku romské umělkyně

10.08.2010

Laďa Gažiová, autorka dvojjazyčného komiksu ve Voďori, je jednou z nejvýraznějších mladých vizuálních umělkyň na současné československé scéně. Právě její výtvarná technika, sprej na plátně, ji činí na domácím poli výjimečnou.

přečíst Laďa Gažiová: Nemám ráda nálepku romské umělkyně

Virtuální závislosti

19.07.2010

Zeptala jsem se vybraných žáků Masarykovy základní školy v Tanvaldu ve věku 13 – 15 let na otázky zaměřené na počítače. Odpovědi některých z nich jsou opravdu šokující.

přečíst Virtuální závislosti
 

Móda z asijské tržnice

25.05.2010

Asijský obchod najdete v každém městě. Je to buď kamenná prodejna, nebo stánek, kde se dá koupit téměř vše. Spousta lidí se na tyto obchody dívá skrz prsty, ale téměř každý má ve svém šatníku nějaký ten kus oblečení, který koupil právě v takovém obchodě.

přečíst Móda z asijské tržnice

Facebook – fenomén desetiletí

12.05.2010

Denně ho využívají milióny lidí, denně na něm sdílí desetimilióny svých fotografií a miliardy myšlenek. Komunikační síť Facebook se v posledních pár letech rozvíjí bleskovým způsobem.

přečíst Facebook – fenomén desetiletí
 

Recenze: Stalker - Call of Pripyat

14.04.2010

Recenze slavné bojové počítačové hry, která je pokračováním veleúspěšného díla Stalker: Shadow of Chernobyl.

přečíst Recenze: Stalker - Call of Pripyat

Rozmazli si svého bufíka a oblíkej ho, aby mu nebyla zima

10.04.2010

Psí oblečky mají nejen funkci krásy a výjimečnosti, ale také ochrany. Pokud je pes starý nebo nemocný, citlivý na pokožku apod., takovéto oblečky mu jen prospějí.

přečíst Rozmazli si svého bufíka a oblíkej ho, aby mu nebyla zima
 
1 | 2

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek