Jak jsme vyhráli Menšiny mezi námi 2011

18.12.2011

V pondělí 12. prosince jsme se vydali do Prahy na každoroční soutěž Menšiny mezi námi. Cestou do Prahy jsme se s klukama krásně pobavili.

Když jsme do Prahy dorazili, jeli jsme metrem do centra k Národnímu divadlu, je nádherné! Taky jsme se mrkli na Orloj a na Staroměstském náměstí jsme našli krásný velký stromeček.

Na vyhlášení cen soutěže, kvůli kterému jsme přijeli, bylo plno lidí – mezi nimi i Jan Bendig! Se svojí kámoškou dokonce zazpíval jednu romskou písničku, což u něj není zvykem. Pak se začalo s vyhlašováním výsledků jednotlivých kategorií. V té výtvarné do osmi let se na všech třech místech umístily děti z naší školy. Získali jsme i celou řadu dalších cen, například první místo s fotopříběhem. Byli jsme překvapení, protože jsme vůbec netušili, že ho někdo do soutěže poslal.

Po skončení mě moderátorka z České televize požádala o rozhovor, tak jsem jí vyhověla a odpověděla na všechny její otázky. Po malém občerstvení jsme se vydali na autobus. Byli jsme šťastní, že jsme vyhráli tolik cen! Byl to krásný zážitek.

Jitka Vaňová
ZŠ Chanov


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek