Jaro je tady!

15.04.2011

Začalo to velice nenápadně. O jarních prázdninách (opravdu netuším, proč se jmenují “jarní”, když zrovna v tu dobu je všude půl metru sněhu; patrně kvůli zmatení mimozemšťanů v případě napadení Země) nečekaně svítilo slunce tak, že jsem si jako suvenýr přivezla opálení. Což by samo o sobě nebylo tak špatné, kdybych si sundala lyžařské brýle (ještě pár týdnů po prázdninách jsem měla o dva odstíny světlejší “obtisk” brýlí na horní polovině obličeje).

Když jsme přijeli domů (byli jsme v Bavorsku), drobné jarní kvítky už se pomalu a nejistě nořily ze země a slézající sníh pomalu odhaloval hnědé hromádky, které se v něm nashromáždily během celé zimy. Paprsky slabého jarního slunce se odrážely od plechovek, lahví a lesklých částí cigaretových krabiček. Všechno bylo krásné, svěží a většina lidí pochodujících náměstím netrpělivě vyhlížela metaře, aby to všechno dali zase do pořádku.

I tak je jaro krásné. Je to čas optimismu, nových začátků a změn. Já jsem již vyjádřila své opovržení nad novoročními předsevzetími. Ale pokud opravdu chcete něco měnit, pak je jaro tím nejlepším obdobím; já se například hodlám připravit o velký kus vlasů. A od teď budu psát sloupky pravidelně i do zásoby, otevřu občas učebnici, věnující se nějakému z mých méně oblíbených předmětů, budu hrát pravidelně na klavír, budu jíst zdravě (méně čokolády a více těch jídel, která vypadají nevábně a chutnají stejně tak, jenže mají vysoký obsah vlákniny, vitamínů, proteinů a dalších mrňavých nesmyslů, které vám mají zlepšit zdraví a prodloužit život) a začnu opravdu, ale OPRAVDU sportovat. Užijte si jaro!

Anna Kolářová
ZŠ Komenského, Horažďovice


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek