Měla jsem to být já!

12.05.2011

Královna Alžběta II. zakázala zesměšňování královské svatby. Zdravím tedy Jejich Excelence Královské Cenzory a vzkazuji jim, že všechno beru velice vážně. Jsem koneckonců redaktorka Romano Voďori, velice seriózního časopisu.

Tak především bych chtěla novomanželům poblahopřát. Chtělo to jistě hodně odvahy, protože Catherine (běžně médii i veřejností oslovována familiarním “Kate”) nepochází ze šlechtické rodiny. Přeji jim do budoucího života hodně štěstíčka, zdravíčka, společných zážitečků a chtěla bych jim poslat písničku Láska je nejvíc od Jiřího Zmožka.

Až na svou postupující pleš je (resp. byl) William výhodnou partií – šlechtický titul a velká možnost získání toho královského, peníze, hodnost v armádě, sláva, úsměv jako z reklamy na Colgate a hlavně rozsáhlá charitativní činnost. Takže vlastně – Wille, proč jsi na mě nepočkal? Měla jsem to být já!

Ovšem veřejnost je z tohoto sňatku nadšená. Symbolizuje propojení starého a nového, “obyčejného” a královského. A navíc přednost lidskosti před státními zájmy. Někteří v tom vidí obnovení zašlé slávy monarchie. Někteří její postupný úpadek. A někteří to prostě neřeší a jdou slavit. Já taky.

Anna Kolářová
ZŠ Komenského, Horažďovice


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek