Múza − má věrná kamarádka?

17.05.2011

Co si člověk představí pod pojmem „múzování“? Každého hned asi napadne múza, která je spojená s věcmi, které má rád − například psaní knih, textů, melodií, divadelních her apod.

Mně osobně hned přišla na mysl hudba. Celým mým životem prochází muzika − každým dnem, každou hodinu, kterou sedím ve škole, nebo když jsem venku s kamarády. Určitě se mnou bude hodně z vás souhlasit, když řeknu, že hudba je lék na špatné nálady, nešťastnou lásku nebo na povzbuzení radosti. Hodně lidí poslouchá hudbu i jen tak pro radost − svou oblíbenu skupinu nebo zpěváka. Právě múza je ta věc, kterou umělec pro psaní textu a melodie potřebuje, pro zrození nové písničky, která nás povzbudí a potěší.

Když mi učitelky nebo redakce Voďori zadají úkol, abych napsala nějaký příběh nebo článek, potřebuji čas, protože nápady nepadají z nebe. Vždy jen tak vyčkávám nebo se procházím po venku a čekám, až mě múza pohladí.

Hudba je můj život a s ní souvisí i zpěv. Občas mi k povzbuzení nestačí jen samotná hudba, potřebuji zpívat, abych zapomněla. Každý den čekám na nějakou příležitost, při které bych dostala šanci prosadit se, protože zpěv miluju! Jednou bych chtěla skládat písničky, které by poslouchala celá republika a možná i sousední země. Pokud to tak jednou bude, tak doufám, že múza bude mou věrnou kamarádkou!

Míša Horváthová
Přerov


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek