Anketa: Kluci vs. holky

29.09.2010

V tomto článku se pozastavíme nad tím, co se líbí klukům na holkách a naopak, co se líbí holkám na klucích. V několika třídách na naší škole jsem udělal malou anketu, kdy jsem se tázal právě na tuhle otázku. A jak že zněly odpovědi? Zde jsou:

Co se týče kluků, jejich představy o holkách se takřka nelišily. Poměrně značná část touží po dívce s dokonalým tělem, které nemá chyb. Musí být krásná, aby jim ji každý záviděl. Jenže krása není přeci všechno. Já osobně si myslím, že by asi každý chtěl holku, za kterou každý pálí. Nejdůležitějším faktorem je ale to, aby si dva lidé navzájem rozuměli a měli si co říci. Bohužel tento faktor uvedlo v dotazníku velmi málo lidí. Většině asi opravdu záleží jenom na kráse, i když ta jde po čase stranou, pokud si ti dva nerozumí. Takže abych názory kluků na holky shrnul: Touží po mladé a krásné dívce a na to ostatní nekladou takový důraz.

Zato u holek byly odpovědi úplně jiné. Sice v první chvíli většinou člověka soudí podle vzhledu, ale jakmile zjistí, že je fajn, není vzhled to nejdůležitější. Nezáleží na tom, zda je kluk chudý nebo ošklivý, ale jde jim spíše o to, aby si rozuměli a aby jim muži byli vždy oporou. Chtějí, aby byl zábavný, ale též aby věděl, kdy s tím přestat a byl pro změnu romantik či citová podpora. Chci podotknout, že jen malá část dívek odpověděla, že se jim líbí tzv. metrosexuálové, neboli muži, kteří až příliš dbají o svůj vzhled. Ostatním přílišné krášlení přijde jako znemožňování sebe sama.

To se podstatně liší od odpovědí kluků, kteří po ženách hezkého vzhledu touží, krom malého počtu jedinců, kteří raději uvítají normální holku nebo dívku, která má stejné záliby jako kluci a kolikrát je i lepší kamarádka než chlapci.

To jsou informace, které jsem se dozvěděl od několika svých kamarádů. Možná, že jste se s některými odpověďmi shodli, nebo jste tady tu vaši vůbec nenašli. Nic se neděje. Každý z nás má jiné představy a touhy.

Josef Vilda
Masarykova ZŠ, Tanvald


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek