Finanční gramotnost

21.06.2010

Žáci naší školy se dobrovolně zúčastnili prvního ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnost, která je pořádána pod záštitou MŠMT. Tyto znalosti jsou dnes nezbytné pro úspěšný život v součastné společnosti. Soutěž se týkala hlavně peněz a toho, jak s nimi umíme zacházet. Probíhala prostřednictvím internetu. Hodnotily se nejen znalosti, ale byl sledován i čas. Účast škol a žáků podle všeho vysoce překonala všechna očekávání odborníků.

Školního kola se aktivně zúčastnila většina žáků ze šestých až devátých tříd. Z žáků, kteří se umístili na prvních šesti místech ve školních kolech, bylo vybráno tříčlenné družstvo (ve složení: Josef Vaško Jitka Vaňová a Denisa Grunzová). Ti velice dobře reprezentovali naši školu v okresním kole. Po velmi pěkném výkonu zvítězili a porazili všechny zúčastněné školy v okrese Most. Družstvo dosáhlo stoprocentní úspěšnosti v zodpovězení soutěžních otázek v nejrychlejším ča­se.

Pouze vítězové okresních kol se mohli účastnit kola krajského. V něm družstvo naší školy v pozměněné sestavě obsadilo po bojovném výkopu 5. místo. Soutěž byla celkově zajímavá, zábavná i poučná. A jak soutěž vnímalo naše družstvo? Na to jsme se zeptali kapitána týmu.

Bavila vás účast v této soutěži a proč?
Bylo to celé o penězích, jak s nimi hospodařit, jak třeba ušetřit a tak. Peníze přece zajímají každého.

Co pro vás bylo nejtěžší?
Nejsložitější byly určitě matematické početní otázky, protože šlo i o čas.

Co bylo zajímavé?
Například informace o různých ochranných prvcích na bankovkách.

Anna Siváková a Jitka Vaňová
ZŠ Chanov


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek