Kukátko do České televize

04.05.2010

Dne 19. března ráno jsme já a mé kamarádky ze školní redakce společně se dvěma učitelkami z naší školy vyrazily do Prahy, kde jsme navštívily Českou televizi.

Cesta autobusem byla skvělá, smály jsme se a cesta nám rychle utekla. A najednou jsme byly v Praze v Ládví, tak se to tam jmenovalo. Šly jsme čekat na metro, ale nastoupily jsme do špatného vlaku a tak jsme pospíchaly ven, aby nám nezavřeli dveře. Smály jsme se tomu a pak nastoupily do toho správného vagonu. Po chvilce jsme vystoupily u nového nákupního centra Arkády v Praze. Vešly jsme dovnitř, bylo to tam moc krásné. Učitelky se šly občerstvit do bufetu a my holky se šly kouknout po obchodech. Nejvíc nás zajímaly obchody s oblečením. Poté jsme se šly najíst. Já a Markéta jsme si daly Longer, jen Michaela si dala hranolky s kečupem. Pak jsme si koupily ještě zmrzlinu.

Už byl čas jít a tak jsme vyrazily. Jedna paní učitelka to v Praze trochu zná a tak jsme vyrazily. Po nějaké době jsme došly na místo, do České televize na Kavčích horách. Vešly jsme dovnitř, kde čekaly děti z jiných měst republiky, které pro náš časopis Romano Voďori také píší a všichni jsme čekali až se nás ujmou lidé z televize. Byli jsme tu z důvodu natáčení pořadu Hřiště 7, které se vysílá každou neděli.

Ujala se nás maskérka, která nás postupně líčila. Poté nás usadili ve studiu, kde se pořad natáčí a připravovali nás na to, co se bude dít. Ve studiu už natáčela známá herečka paní Klárka, se kterou jsme nejdříve vše nazkoušeli, a pak se začalo točit naostro před kamerami. Bylo to natáčení plné přerušování, vysvětlování a líčení.

Po jeho skončení jsme se šli najíst. Poznali jsme několik herců a redaktorů České televize. S jedním hercem ze seriálu Ulice, kde hrál tělocvikáře, jsme se dali do hovoru a hezky jsme si popovídali.

Byl čas odchodu a rozloučení. Poté naše dívčí skupina odešla na autobus do Mostu, ke kterému se jelo znovu metrem. Tentokrát jsme nastoupily už správně. V autobuse do Mostu jsme si odpočinuly a za hoďku jsme byly v Mostě. Učitelky nás doprovodily domů, kde jsme dlouho vyprávěly o našem zážitku z Prahy a také natáčení v České televizi.

Jitka Vaňová
ZŠ Chanov


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek