Popularita mezi námi

20.04.2010

Každý může určitě říci, že je buď oblíbený, nebo neoblíbený. Ti neoblíbení to mají těžké. Vím to na sto procent. V některých případech jsou dokonce šikanování, a to jak fyzicky tak psychicky.

Ve škole mám kamarádku, která oblíbená rozhodně není. Někteří ji často urážejí. Nikdo ale potom nemyslí na to, jak se asi může cítit. Jak by bylo vám? Schválně se nad tím zkuste zamyslet.

Kámoška ale žádné své city najevo nedává. Myslím si ale, že ji to mrzí aspoň trochu. Řekla bych, že jsou více neoblíbení Romové a Asiaté. Ona je Češka, ale přesto. Všichni se snaží být oblíbení. Někdy to ale bohužel nejde!

Tento článek by neměl být jenom o neoblíbených lidech, ale i o těch populárních. Většina dětí se snaží být oblíbená. Je to určitě hezký pocit, nebýt šedá myška. To vím. Nejhorší je, že většina z těch takzvaných oblíbenců je nafoukaná. A někteří by samou pyšností praskli… Oblíbenci se také často naváží do svých protějšků. Celá třída se pak rozesměje a spolu s těmi populárními se navážejí do neoblíbenců. Proto si radši rozmyslete nadávání těm nepopulárním, jelikož vy sami se můžete kdykoliv stát jedním z nich.

Sabina Doležalová
ZŠ V Sadech, Havlíčkův Brod


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek