Móda z asijské tržnice

25.05.2010

Asijský obchod najdete v každém městě. Je to buď kamenná prodejna, nebo stánek, kde se dá koupit téměř vše. Spousta lidí se na tyto obchody dívá skrz prsty, ale téměř každý má ve svém šatníku nějaký ten kus oblečení, který koupil právě v takovém obchodě.

Zajímá nás, zda bychom v těchto obchodech našly něco, co by se nám líbilo a hlavně kolik peněz bychom zde utratily. Víme, že prodejci většinou neumí česky a máme strach, jestli nám někdo z nich vůbec dovolí, abychom si jeho zboží vyzkoušely a navíc se v něm vyfotily.

Hned první pokus nedopadl nejlépe. Jakmile prodejci zjistili, že v jejich obchodě chceme fotografovat nebo psát, zdvořile to zamítli. Zklamání bylo poměrně velké, ale my se jen tak nevzdáme. Zkusíme druhý pokus. Zkusíme něco jiného. Nyní už půjdeme s překladem do vietnamštiny, překladem toho, co vlastně chceme v obchodě dělat. Když prodejci viděli papír napsaný v jejich řeči, zatvářili se o něco ochotněji. Viděly jsme, jak jsou tímto dopisem překvapeni. A jak to celé dopadlo? Podívejte se do přiložené fotogralerie.

Hodnocení a cenová relace modelů

Model č.1: Sport nebo procházky
Tento model je vhodný jak na procházku se psem, tak na běhání do parku. Je velice pohodlný.
Model vlevo – boty: 399 Kč, bunda: 690 Kč, tepláky: 190 Kč
Model vpravo – boty: 399 Kč, bunda: 690 Kč, tepláky: 190 Kč

Model č.2: Pracovní schůzka
Sněhově bílá košile a černé kalhoty jsou důkazem vkusu a elegance.
boty: 239 Kč, kalhoty: 199 Kč, košile: 250 Kč

Model č.3: Volný čas
Džínové kraťasy a sportovní tričko s potiskem se hodí pro každou chvíli. Jdete ven s kamarády a nevíte co na sebe? Vezměte si právě tento model… Z vlastní zkušenosti doporučujeme.
Model vlevo – boty: 299 Kč, kraťasy: 150 Kč, tričko … 189 Kč Model vpravo – boty: 349 Kč, kraťasy: 199 Kč, tričko: 189 Kč

Model č.4: Koktejlky
Šaty s kanýrky se hodí například na maturitní ples, černé lodičky celý outfit skvěle doplňují.
Boty: 249 Kč, šaty: 489 Kč

Musíme říct, že my, holky, které jsme se zúčastnily této reportáže, bychom si v těchto obchodech vybraly něco, co by se nám opravdu líbilo. Ceny jsou opravdu nízké a dalo by se říct, že za pár korun se zde dají nakoupit docela pěkné věci. Mrzí nás, že jsme neuměli těm prodejcům lépe vysvětlit, o co nám jde a že jazyková bariéra tu prostě neustále nějaká je. Myslíme, že i fotky dopadly docela dobře a je na vás, abyste posoudili, jestli nám to v Pardubicích sluší. My si myslíme, že to není úplně nejhorší. Co vy na to?

Klára Ehlová a kolektiv: Veronika Ťupová, Míša Čapková a Karolína Čermáková
Foto: Bára Hodásová
Základní škola Studánka, Pardubice


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek