Čtvrté číslo Voďori je na světě!

19.11.2010

Milý čtenáři,

nákupní centra se pomalu plní blikajícími vánočními cingrlátky, menší obchůdky čokoládovými kolekcemi a ještě menší kiosky vystavují do výloh červenobílé čepice Santy Clause. Do toho téměř předsvátečního zmatku a počínajících sněhových břeček přicházíme se čtvrtým číslem Voďori, jehož články jsou i tentokrát protkány dalším z témat, kterým jsou SNY.

Jak jistě víš, sny nejsou jen bláznivé, často nepochopitelné myšlenky a příběhy, které nám v noci prolétají hlavou, ale také velká přání, která někteří z nás v sobě potlačují, jiní si za nimi cílevědomě jdou a snaží se všemi možnými prostředky jejich naplnění dosáhnout. O důležitosti a rolích snů v našem životě bude pojednávat článek psycholožky Dany Hajné. Sny se bude zabývat také text věnovaný tibetským dětem, které byly nuceny odejít za lepším životem od svých rodičů a kamarádů do severní Indie. Kromě svých přání se ti v něm svěří i se svým životním příběhem.

Na dlouhé cestě za našimi sny často stojí řada komplikací. Ne vždy se ale jedná o překážky jednoduché a snadno odstranitelné. O tom ví své i dvojice úspěšných Romů – novinářka Jarmila Balážová spolu s rapperem Lukreciem Changem. Každý z nich si jedno ze svých velkých přání už splnil. My se na stránkách Voďori dozvíme za jakých okolností.

Naši redaktoři z kladrubské a chanovské redakce tentokrát zpovídali populární herečku Annu Polívkovou, kterou jistě znáš například z filmu Účastníci zájezdu. Ta odpovídala na otázky týkající se jejích dětských snů, studií, herecké dráhy a v neposlední řadě vlivu slavných rodičů na její osobní vývoj.

Komiks z dílny výtvarnice Ladi Gažiové je tentokrát inspirován pravdivým příběhem romské dívky, která se při snaze o dosažení vytouženého povolání potýká s neporozuměním svého okolí, které ale pevnou vůlí přemůže a dokáže, že ji podceňovalo neprávem!

Za vaše věcné připomínky a přání o zařazení nových zajímavých témat moc děkujeme. Budeme se těšit na další. Stejně tak budeme vděční i za nové mladé přispěvatele, kteří v sobě objeví zájem o novinářskou práci a budou nám cennými spolupracovníky.

Netradičně bych rád tento úvodník ukončil moudrem, které často v době mých dětských let padalo z úst mého otce:

Jedem s medem! Protože Vánoce jsou za dveřmi!

Lukáš Houdek

Časopis si můžete stáhnout ZDE.


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek