Vyhlášení 8. ročníku soutěže o Cenu Waltera Sernera

04.01.2012

Nadační fond Festival spisovatelů Praha vyhlašuje 8. ročník literární soutěže o nejlepší dosud nepublikovanou povídku. Studenti středních škol, kterým je soutěž určena, mohou své příspěvky posílat až do konce února 2012. Ceny pro vítěze jsou v letošním roce mimořádně atraktivní.

Povídky na téma MYŠLENKA SE TVOŘÍ V ÚSTECH (Tristan Tzara) mohou studenti středních škol posílat elektronicky do 29. února na adresu info@pwf.cz. Maximální rozsah soutěžního příspěvku v jazyce českém je pět normostran (1800 znaků na jednu normostranu). Hodnocení soutěžních příspěvků je anonymní. Vítěze soutěže zvolí odborná porota, v níž zasednou básník Petr Borkovec, spisovatelka Radka Denemarková a literární publicistka Olga Stehlíková.

Slavnostní ceremoniál, vyhlášení výsledků soutěže a předávání cen se uskuteční 16. dubna 2012 na 22. ročníku Festivalu spisovatelů Praha. Soutěžící i jejich doprovod získávají poukaz pro volný vstup na všechny festivalové programy. Mezinárodní Festival spisovatelů Praha se v letošním roce uskutečňuje od 14. – do 18. dubna 2012 na Nové scéně Národního divadla.

Všichni soutěžící pozvaní na slavnostní ceremoniál získají věcné ceny, k nimž patří: kurzy tvůrčího psaní na Soukromé škole Josefa Škvoreckého, tablety, elektronické knihy, volné vstupy na programy festivalu. Škola vítěze získá 200 knih současných světových spisovatelů pro svou knihovnu.

Festival spisovatelů Praha rovněž připravuje paralelní Čtenářskou soutěž. Na facebookových stránkách s názvem Cena Waltera Sernera budou mezi 21. březnem a 14. dubnem zveřejněny soutěžní povídky 10 finalistů. Široká veřejnost se tak může zapojit do hlasování a vyjádřit svůj názor kliknutím na „To se mi líbí“.

Hlavním partnerem soutěže se v roce 2012 stala Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého).

Knihy soutěžícím věnovaly nakladatelství: Academia, BB art, Dauphin, Fra, Host, Kniha Zlín, Mladá fronta, Odeon, Prostor a Torst. Projekt také podpořila společnost Wooky, a.s. prodejce elektronického obsahu.

Veškeré další informace o osobnosti Waltera Sernera a literární soutěži jsou k dispozici na stránkách mezinárodního Festivalu spisovatelů Praha – kde jsou k nalezení i aktuální informace ze světa literatury, a na facebookové stránce Cena Waltera Sernera.

kontaktní adresa

Nadační fond Festival spisovatelů Praha Pasáž Platýz Národní 37/416 Praha 1 110 00


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek