Vyšlo šesté číslo Voďori

23.03.2011

Milý čtenáři,

sníh nám pomalu taje, rampouchy začínají (pozor!) nebezpečně odpadávat z okapů a ptáci možná začnou brzy cvrlikat. Kluci by si měli ze sklepa pomalu vytáhnout seschlou pomlázku z loňského roku a naložit ji do vody, aby pěkně ožila. Holky by zase měly od babiček mámit nesnesitelné voňavky, které budou ředit vodou, aby pak celý kýbl vychrstly z okna na nic netušící kluky u vchodových dveří. No, máme se na co těšit!

Abychom to těšení na velikonoční radovánky trochu uklidnili, přichystali jsme si na březen šesté číslo Voďori, které se tentokrát bude věnovat tématu věru jarnímu (jako i letnímu, podzimnímu, ba i zimnímu) – pohybu.

Za velmi přínosný hodnotím článek redaktora časopisu Respekt Tomáše Lindnera o úloze fotbalu v Africe – ten není pouze o krácení volného času, ale slibuje i naději na zlepšení životní situace celé rodiny. Článku o fotbalu se bude týkat i naše vypečená novinka. Od tohoto čísla se budete na stránkách Voďori setkávat s pravidelnými výkřiky bláznivé tetky Zetky, která vám v nich bude dávat praštěné tipy i dobré rady k aktuálnímu tématu.

Kladrubští redaktoři tentokrát zpovídali romského hudebníka a člena české reprezentace v goalballu (sportu pro nevidomé) Mária Biháriho. Ten v rozhovoru popisuje své životní osudy po té, co přišel o zrak, tedy svou cestu, která ho dovedla až k profesionálnímu muzikantství a sportu.

Psycholožka Dana Hajná bude v pravidelné poradně hovořit o obezitě současné dětské populace a udělí i několik rad, jak jí předejít. Uvedeme i několik nejzajímavějších dotazů, které do on-line poradny v poslední době došly.

V rubrice S.O.S. se podíváme s dobrovolnicí Lenkou Schropferovou do nigerijského hlavního města Lagosu, kde strávila tři měsíce v organizaci, která se zaměřuje na fotbalový trénink svých dětských svěřenců. Dozvíme se, podobně jako v článku Tomáše Lindnera, jakou roli hraje fotbal v životě malých Nigerijců a proč k němu upírají tak velké naděje.

Komiks Laďi Gažiové tentokrát zpracovává těžký osud úspěšného profesionálního sportovce, který při autonehodě přijde o nohu. Jak jeho tragický příběh dopadne, se můžete dočíst na zadní straně Voďori v polském překladu Standy Mitregy.

Tak hody, hody, doprovody, vyndej cvičky a jedem, skáčem, plavem!

Lukáš Houdek

Časopis si můžete stáhnout v pravém horním rohu na hlavní stránce tohoto portálu.


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek