Bratr opět v kolotoči drog

16.02.2011

Můj dřívější článek, který vyšel pod názvem Drogy v mé rodině, bohužel nemá vůbec dobré pokračování. Brácha měl svůj byt tady v Chanově, pod tím naším. Byt ale rozbili feťáci, a tak byla zas nanovo kupa práce. Po loňských Vánocích jsme já s bratrem a švárou byt opravili.

Měl jsem radost, že už bude všechno dobré. Ale pak, asi o dva měsíce později, bratr zase spadl do kolotoče drog. Švagrová od něj utekla, nechala ho. A tak bydlel zase u nás, asi čtyři měsíce.

Později se vrátil k manželce a chtěli spolu znovu žít. Maminka byla ráda a my taky. Jedna moje teta z Chanova náhodou odešla bydlet do Mostu a tak si její byt vzal bratr se ženou. Ale po chvíli začal zase fetovat. Teta na to přišla a z bytu je vyhodila. Brácha se tedy vrátil zase k nám a vyprávěl mamince, co se stalo. Mamka na tetu nadávala a pak se obě pohádaly. Švagrová ten večer přespala u své rodiny a ráno odešla bydlet i s dětmi ke svému tatínkovi. Bratr sice bydlel u nás, ale za švagrovou jezdil každý den.

Jedno ráno, když šel do práce zfetovaný, se rozeběhl přímo do skleněných dveří a rozbil je. Pan mistr na něj zavolal policii a sanitu a ti ho odvezli na psychiatrii. Brácha dostal strach a ještě ten den vyskočil z okna nemocnice, ze 4. patra. Dopadl na stříšku a utrpěl vážná zranění. Měl naprasklou lebku a krvácení do mozku a jedno žebro zlomené. Byl proto převezen do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Krev, co měl v mozku, mu odsáli a zašili mu hlavu. Na JIPce ležel asi pět dní, pak ho převezli na psychiatrii, kde zůstal asi tři dny. Potom ho pustili domů. Maminka si už pro dobro jeho manželky nepřeje, aby s ní žil a i já si myslím, že to tak bude lepší.

Redaktor ze ZŠ Chanov


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek