Nebojme se konců ani nových začátků!

18.07.2012

Něco končí a něco naopak začíná. To se říká a myslím, že to sedí. Pokaždé, když něco skončí, zas něco nového začne. Tímhle číslem například končí náš časopis, ale určitě se zase objeví spousta dalších zajímavých projektů, podobných časopisu Romano Voďori.

Pro mě teď zase končí jedna devítiletá životní etapa a čeká mě něco nového a neznámého – střední škola. Určitě se tam těším, ale možná se i trochu bojím. Všichni míváme strach ze začátků – nové prostředí, noví lidé, nový režim. Většinou se nakonec ukáže, že naše obavy byly úplně zbytečné, na novém místě si najdeme nové kamarády a nějakou novou činnost, která nás baví. Ještě méně mívají lidé rádi konce. Když se řekne konec, někomu se může vybavit úmrtí blízké osoby, konec dobrého přátelství. Takové konce nás hodně bolí.

Poslední dobou se objevila dokonce teorie, že v roce 2012 přijde konec světa. Čeká nás tedy letos konec života na této planetě? Budu optimista! Tak na 99,5 % bych řekl, že pokud by konec světa přišel, začal by život nový, na nějaké jiné planetě. Takže se toho prostě nebojme!

František Kaňok
ZŠ Kladruby


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek