Dva jako jeden

21.06.2011

Čtrnáctiletá Canady se od svých sedmi let věnuje latinskoamerickým tancům. Se svým blízkým přítelem a tanečním partnerem Johnem tancuje už pět let. Canady a John trénují každý den po škole u něj doma. Jejich trenérkou je Canadina teta Christina, která byla za svého mládí velmi úspěšná. Canady s Johnem se účastní různých soutěží, několikrát se dokonce umístili na stupních vítězů a párkrát se jim podařilo i vyhrát.

Právě zítra je čeká velká soutěž, oba si moc přejí vyhrát. Dnes mají poslední trénink a vůbec se jim nedaří. Ona si dokola stěžuje, že ji John šlape na nohy, on se brání a říká, že to ona je moc pomalá. A pak se to stane! John se rozzuří a křikne na Canady: „Jsi nafoukaná a myslíš si, že všechno musí být podle tebe! Já končím! Vem si věci a trénuj si, kde chceš!“ Canady s tetou se seberou a odejdou. Canady je zklamaná, slzy jí tečou po tvářích. John byl její nejlepší přítel!
Soutěž je navíc už zítra večer a ona tak chtěla vyhrát. Ale s Johnem. I on je z toho na dně. Christina se snaží najít pro Canady náhradního tanečního partnera, ale nikdo zítra nemůže. Ona ale pořád tajně doufá, že se John umoudří a na soutěž přijde.

Je den soutěže, Canady s Christinou jsou v sále a obě netrpělivě hledí ke dveřím… John už je ale dávno v sále, sedí tři řady před nimi.

Najednou se z reproduktorů ozve: „Připraví se Canady a John, kteří spolu tancují už pět let.“ Canady se zvedne z lavičky a pomalým skleslým krokem jde na parket, kde se chystá oznámit, že se dnes s Johnem závodu nemohou zúčastnit. Už drží mikrofon u obličeje a chce začít mluvit, když najednou vstane John a vykřikne: ,,Já tady jsem Canady! A vždycky tady pro tebe budu!“ Canady se rozjasní oči a je celá šťastná. A potom už to začne. Rozsvítí se světla, hudba hraje, jejich těla se spojí v jedno. Vznášejí se jako motýli. Hudba doznívá, John chytne Canady a jejich ústa se přiblíží… „Jó!“ křičí Christina. Ano, vyhráli. Předseda poroty přítomným novinářům vysvětlil, že zvítězili právě proto, že se jejich duše spojila a byli jako jeden člověk.

Nikola Brzobohatá
ZŠ Kladruby


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek