Móda z butiku

03.02.2011

Jeden listopadový čtvrtek jsme se uvolnily ze školy o dvě hodiny dříve, abychom mohly pokračovat v naší sérii reportáží o tom, co se nosí. Zatímco jsme posledně psaly o módě z asijské tržnice, tentokrát jsme se rozhodly, že navštívíme nějaký značkový obchod. Po dlouhé poradě a vybírání butiku jsme zvolily jeden z pardubických obchodních domů, kde jsme v první vybrané prodejně neuspěly. Nejprve jsme se seriózně zeptaly paní vedoucí, zda bychom u nich nemohly nafotit pár modelů a chtěly jí vysvětlit, z jakého časopisu jsme. Ona nás ovšem ani nenechala domluvit a lidově řečeno nás vyhodila. Ani jedna z nás z toho neměla dobrý pocit, chodily jsme sem a tam a přemýšlely nad tím, jestli se k nám i v dalším podobném obchodě neobrátí zády. Řeknu vám naprosto upřímně, že se nám vůbec nechtělo ptát ještě někde jinde. Jenomže my jsme holky z Pardubic, a tak se jen tak nevzdáváme. Je lepší vrhnout se do toho po hlavě a nebát se. Vždyť co se může stát?

Na první pohled nás upoutal další z butiků svými elegantními a módními věcmi. Na nic jsme nečekaly a vešly dovnitř. Za pultem stála prodavačka, která se nás nejdříve zeptala, jestli nepotřebujeme s něčím pomoct. Vysvětlili jsme jí naši situaci a seznámily ji s časopisem Romano Voďori. Prodavačka zavolala paní vedoucí, a jakmile milá a ochotná paní přišla, hned jsme věděly, že máme skoro vyhráno! To, čeho jsme se nejdřív obávaly, jsme za moment úplně pustily z hlavy. Už jen, aby se ty fotky povedly nějak pěkně, říkaly jsme si.

Holkám „modelkám“ jsme nosily věci, které si zkoušely v kabinkách. Někdy to byly společenské šaty, jindy zase oblečení v retro stylu, zkrátka si v tomhle krámu přijde každý na to své. Pár fotek jsme vám vyfotily na ukázku. Třeba byste si i vy něco vybrali!

Nejen, že jsme si v ten den užily spoustu legrace, ale také jsme se ponaučily, že když vám někdy něco nevyjde hned na první pokus, nezoufejte a hledejte v tom vždy to pozitivní. Pokud to nevzdáte, jako jsme to nevzdaly my, určitě docílíte výsledku, který jste si přáli.

PS: A za tento náročný tříhodinový program jsme se odměnily míchanou zmrzlinou…

Text: Klára Ehlová
Foto: Bára Hodásová
Modelky: Veronika Ťupová a Karolína Čermáková


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek