Rozmazli si svého bufíka a oblíkej ho, aby mu nebyla zima

10.04.2010 Když už svému pejskovi pořídíš nějaký obleček, určitě mu ho nenavlíkej každý den. Pejskovi by to nebylo příjemné, i kdyby se to tobě líbilo. Také mu ho nenavlíkej ve třiceti stupňových vedrech… To by pejskovi určitě neudělalo dobře. Ale také je velký rozdíl mezi zdravým a nemocným psem. Zdravý pes se dokáže zahřát sám. Oblečky jsou vhodné zejména pro naháče nebo pro nakrátko ostříhané psy.

Na léto je dobré pořídit pejskům kšiltovku nebo sluneční brýle. Vhodné jsou zvláště pro pejsky se světlýma očkama nebo pro ty, kteří mají nějakou oční nemoc (záněty apod.).

Obyčejnější kšiltovku koupíte do dvou set korun. Za stejnou cenu pořídíte i sluneční brýle.

Psí oblečky mají nejen funkci krásy a výjimečnosti, ale také ochrany. Pokud je pes starý nebo nemocný, citlivý na pokožku apod., takovéto oblečky mu jen prospějí. Menším chlupatějším pejskům je dobré pořídit pláštěnku. Pláštěnka na obrázku stojí cca 300,– Kč. Obyčejnější do sto padesáti korun. Ochrání pejska před silným deštěm, bouřkou i větrem. I botičky jsou vhodné pro nepříznivé počasí. Ubráníte se tak častému koupání a fénování. Je dobré mít pro pejska alespoň jeden obleček, protože v zimních měsících malý pejsek snadno prochladne.

Myslíte si, že byste si neměli z čeho vybrat? Tak to jste na velkém omylu. Psích oblečků je na trhu spousta a spousta. Psí obleček nemusí být jen praktický, ale může být i trendy. Na trhu si každý může vybrat podle toho, co se mu líbí, nebo co právě letí.

Šatičky ocení každá psí slečna. Mikinku z příjemného a teplého materiálu ocení v zimním období váš pejsek i vy. Mezi doplňky patří i různě barevné šátky.

A pokud vám to nestačilo, můžete si na internetu vybrat ze spousty módních trendů.

Kačka Havlová
ZŠ T. G. Masaryka, Zastávka u Brna


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek