Po nás potopa

29.03.2011

Bylo to ráno jako každé jiné – Godzilla se vzbudila časně díky paprskům jarního slunce. Proč jen musí bydlet tak blízko u “Země vycházejícího slunce”? Se stejnou samozřejmostí s jakou lidé zamáčknou budík, vyfoukla z nozder mrak, aby nemusela vstávat. Ale čas nečeká a škola pro malá godzillátka začínala už za hodinu. Godzilla tedy připravila dětem na svačinu sendvič s dvěma nákladními auty hovězího masa (přiložila také pár stromů jako párátka) a poslala je čekat na autobus.

“A ne abyste se zase praly s dětmi od King Kongů!” Ale ony už ji zřejmě neslyšely.

Teprve teď si uvědomila, jak moc jí kručí v břiše. Dostala chuť na sushi, tak si vylovila velrybu a zabalila ji do mořských řas. Nechutnalo to špatně – ekologičtí aktivisté, demonstrativně připoutaní k velrybě řetězy, pěkně chroupali. Právě když jí zbývalo poslední sousto, něco ji začalo škrábat za krkem. Zvedla ruku, aby se podrbala, a v tu chvíli někdo (nebo něco) strčil její končetinu do smyčky. Godzilla zařvala a snažila se druhou rukou vyprostit. Avšak bezvýsledně. Vlastně si jen pohoršila. A to už jí po obličeji začaly rejdovat kousky železa.

“Zatracený roboti,” (v originále “Imaimashii robotto”) procedila mezi zuby. Jako by přesně na tohle čekaly, nahrnuli se jí všichni roboti do úst. Právě toho začínala mít až po krk. Je pravda, že Japonci jsou pilní a jen tak něco nenechají rozdělané, ale co je moc, to je moc! Proto se Godzilla rozhodla udělat jeden razantní krok…

Ozvalo se ohromné žblunknutí a Godzilla i s vědci a nejnovější technikou na vyhledávání bájných nestvůr (pracovní název je GodzilloNessi­eYettiStalinChňap) zmizela pod hladinou. Protože patřila k těm prostorově výraznějším osobám, tsunami a zemětřesení na sebe nenechalo dlouho čekat.

Po nějaké chvíli vystrčila Godzilla hlavu z vody. To má lidstvo za to! Proč chce pořád vědět všechno? Potřásla hlavou a plivla pár svých snadno vznětlivých slin k jaderné elektrárně Fukušima. Spokojeně zabroukala a ponořila se zpět do hlubin oceánu.

Upozornění: Oficiální počet obětí zemětřesení v Japonsku je 28 tisíc. Autorka článku si myslí, že tady končí všechna legrace a apeluje na čtenáře: pomozte napravit škody způsobené Godzillou!

Při psaní tohoto článku nebyl zraněn žádný dinosaurus, který přežil až do dnešních dob pod vodou.

Anna Kolářová
ZŠ Komenského, Horažďovice


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek