Jak napsat sloupek o ničem

22.10.2010

Člověku by se mohlo zdát, že napsat sloupek o ničem je to nejlehčí. Mohu vás ujistit, že je to naprostý omyl. Napsat sloupek o ničem totiž není to samé jako mluvit o ničem. To, že mluvíte o ničem, totiž znamená, že mluvíte o naprosto zbytečných a triviálních věcech. A teď to zkuste napsat vtipně do sloupku … A přežít útok rozzuřeného šéfredaktora.

Psát sloupek o ničem se může hodit uprostřed tzv. okurkové sezony, když do termínu nemůžete vymyslet nějaké rozumné téma (jako například v mém případě), případně podléháte přísné cenzuře nebo jste členem nějaké politické strany a potřebujete napsat sloupek o vašem politickém programu.

Ale teď již k hlavní myšlence: Jak se píše článek o ničem? V této disciplíně je přeborníkem má sestra. Dokázala napsat pohádku bez zápletky a původní verze textu do soutěže v naší školní knihovně zněla: „Kokokoko (tohle zopakujte ještě dvacetkrát),“ koktal Martin. Pak si dal „Esíčka“ §§§§§§ (tohle zopakujte ještě čtyřicetkrát). Netřeba dodávat, že tímto postupem dosáhla předepsané délky. Sestřin dadaistický text musel být bohužel předělán, jelikož neodpovídal představám učitelky o obsahu příspěvku.

Další možností je napsat sloupek s poutavým názvem a doufat, že se vám fantazie trochu rozjede. Může se jmenovat například „Nevím“, „Co je to nic?“ nebo „Jak napsat sloupek o ničem“.

Anna Kolářová
ZŠ Komenského, HoražĎovice


téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek