Z deníku školačky

See you on Facebook!

12.11.2010

Možná, že jste čekali nějaké originálnější téma. V periodicích všeho druhu se to články o Facebooku jen hemží. Samozřejmě, že jsem mohla použít nadpis jako „Fenomén Facebook“, „Facebook – médium 21. století“ nebo „Drbna jménem Facebook“. Proč se tedy můj článek jmenuje „Uvidíme se na Facebooku!“?

přečíst See you on Facebook!

Nebe nad Berlínem

08.11.2010

Berlín je mnohem multikulturnější město než Praha. Je tam tak početná turecká menšina, že někde působí skoro jako většina. Řada restaurací a stánků s občerstvením nabízí buď döner kebab, shish kebab, tika kebab nebo kebab. A kebab.

přečíst Nebe nad Berlínem
 

Jak napsat sloupek o ničem

22.10.2010

Člověku by se mohlo zdát, že napsat sloupek o ničem je to nejlehčí. Mohu vás ujistit, že je to naprostý omyl. Napsat sloupek o ničem totiž není to samé jako mluvit o ničem.

přečíst Jak napsat sloupek o ničem

Jablko a já

15.10.2010

Sbírání jablek jsem zasvětila hned dva víkendy. Samozřejmě že ne sama, koneckonců - jablko nepadá daleko od stromu...

přečíst Jablko a já
 

Podzim

08.10.2010

Venku se barví listí do červena. Začíná podzim. Je čas, aby nám češtináři začali dávat za úkol slohy jako „Barvy podzimu“, „Malíř s paletou z podzimního listoví“, „Období plné barev“ nebo „Když se příroda chystá ke spánku“. Netuší ovšem, jaký si tím způsobí nervový otřes.

přečíst Podzim

Ze života vlezlých berušek

01.10.2010

A je tu nový školní rok! Budík zvoní v nelidskou hodinu, stůl je plný učebnic a plavky už jsou dávno v krabici. A venkovní počasí také moc na náladě nepřidá. A ještě na mě útočí berušky...

přečíst Ze života vlezlých berušek
 
1 | 2 | 3

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek