Redakce

Tuhle závislost jsem překonala!

30.11.2011

Znáte to. Dospělý člověk přijde z práce a jde si popovídat s partnerem, jaký byl jeho den. Nebo si prostě sedne k novinám, uvaří si šálek kávy a přečte si, co je nového. U nás teenagerů tomu tak bohužel není. Jak jistě všichni víte, v poslední době se na internetu postupně objevil dříve méně známý, dnes zato o to víc proslulý Facebook.

přečíst Tuhle závislost jsem překonala!

Fet, telenovely a cigára

29.11.2011

Když se člověk sám nad sebou zamyslí, dojde mu, na čem všem je závislý. Přestože já sama jsem závislá například na různých jídlech, je přeci jen větším problémem moje závislost na televizi. Nejhorší jsou nekonečné telenovely. To se od televize neodtrhnu. Tyhle seriály mi dost změnily život. Celé dny sedím doma a nikam nechodím. Berou mi všechen volný čas, už nemám ani kamarádky. Nezajímají mě třeba ani kluci, móda nebo sport.

přečíst Fet, telenovely a cigára
 

Schůzka se smrtí

25.11.2011

Třídní schůzky jsou jednou z mála účinných zbraní učitelů. Po celá staletí platné pravidlo "co je psáno, to je dáno" totiž na bitevním poli mezi katedrou a lavicemi neplatí – zatímco dětem dělá falešný podpis mnohem menší problémy než písemná práce z matematiky (na etiku se v této věčné bitvě nikdy moc nehledělo), napodobit mluvícího a víceméně živého rodiče dělá většině z nich stále ještě problém.

přečíst Schůzka se smrtí

Závislost začíná už u mateřského prsu

24.11.2011

Každý jsme na něčem závislý. To je fakt. Je zbytečné se tomu bránit. Ať už se jedná o drogy (což bych žádnému ze čtenářů nepřála), čokoládu, kávu, učení (ano, mezi námi se pohybuje i několik takových maniaků), společnost nebo životní styl… Pořád nic? Dobrá, pokud jste naprosto nezávislí, přestaňte dýchat.

přečíst Závislost začíná už u mateřského prsu
 

Chanov – místo pro život

16.11.2011

O Chanově si spousta lidí myslí jen to nejhorší. Ošklivá místa tu sice najdeme, ale jsou tu i místa moc hezká, kde se cítíme dobře. Dnes se navíc sídliště opravuje, za pár měsíců bude zbrusu nové. Abychom vám ty dvě tváře Chanova přiblížili, ukážeme vám různé možnosti, na které u nás narazíte. Je jen na vás, kterou z nich tady budete hledat.

přečíst Chanov – místo pro život

Tučný deník

15.11.2011

I když na světě setrvávám teprve relativně krátkou dobu, a tím pádem jsem neměl možnost nasbírat mnoho zkušeností, přeci má mysl postřehla něco, co mi definitivně převrátilo náhled na společnost.

přečíst Tučný deník
 

Milovat svého nepřítele

14.11.2011

O Fb neboli Facebooku bych mohl psát donekonečna. Od nepříliš zasloužené chvály bych se mohl dostat až po jeho negativní vlivy na jedince, potažmo společnost. Já se na něj ovšem podívám jako bývalý závislý „facebookář“.

přečíst Milovat svého nepřítele

Dudlajdá!

11.11.2011

Je druhý listopadový týden a to znamená co? Ano, Vánoce jsou tady!

přečíst Dudlajdá!
 

Marie Havlenová-Saudková: Umět říct drogám NE

10.11.2011

Úspěšná malířka Marie Havlenová Saudková (1978) svedla ve svém mládí dlouhý boj s tvrdými drogami. Závislost na návykových látkách přivedla dceru známého českého fotografa Jana Saudka na tři roky do vězení. Nakonec ale nad drogami vyhrála. Dnes je šťastně vdanou matkou tří dětí, věnuje se malování a pomoci lidem, kteří se ocitli ve stejné situaci jako kdysi ona sama.

přečíst Marie Havlenová-Saudková: Umět říct drogám NE

Šťastné a veselé (Dušičky)!

07.11.2011

Amerikanizace Českých zemí je každým rokem rozšířenější. Nemyslím tím jen životní styl, globální značky nebo filmovou tvorbu; snad nejničivější je jejich útok na naše tradice. Santa Claus, sv. Valentýn a ten nejaktuálnější – Halloween.

přečíst Šťastné a veselé (Dušičky)!
 

Ekologicky šetrný hamburger

01.11.2011

Lezou vám přeplněné popelnice na nervy a nechápete, kde se bere tolik odpadků? Jsou součástí našeho života již od počátku naší existence? A nečeká nás, tedy 6 miliard lidí, odpadková kalamita?

přečíst Ekologicky šetrný hamburger

Fackovací panák pro naučné stezky

31.10.2011

U nás v Kladrubech nechala radnice podél značených cest udělat různé informační tabule – co tu žije, co tu roste, historii určitého místa doplněnou o různé hry. Bylo hrozně příjemné chodit okolo. Po čase ale neznámí vandalové některé hry a popisky zvířat a rostlin zničili. Zůstaly jen cedule s historickými informacemi. To je sice fajn (protože člověk, který tu nežije, aspoň zjistí, jaké to tu bylo dřív), ale informace o přírodě by se hodily taky.

přečíst Fackovací panák pro naučné stezky
 

Co dělá yoyera yoyerem

31.10.2011

Pokud hledáte informace o yoyích na internetu, většinou vám vyskočí i mnoho videí, která by vám mohla být nápomocna. Ano, skutečně se jimi můžete řídit, avšak rozhodně vynechejte jeden druh snímků: chlubení. Pokud ve svém pokoji budete mít vystaveny desítky exemplářů, neznamená to automaticky, že patříte k největším žonglérům na světě.

přečíst Co dělá yoyera yoyerem

Kdo je tady blázen?

14.10.2011

Pokud jste se někdy ocitli na Facebooku (dobře, tahle věta je v dnešní době trochu bezvýznamná, ale jako úvod působí hezky), jistě jste byli udiveni, kolik bláznů se tam vyskytuje. Je prostě cool být crazy.

přečíst Kdo je tady blázen?
 

Babčám zase jedou pusy

05.10.2011

Kladruby, malebné městečko o pár stech obyvatelích, na ulicích prázdno a v domech ticho... Sotva však vysvitne sluníčko, hned se začne zaplňovat. Děti se nahrnou na hřiště. To se ale nedá srovnat s aktivitou, s jakou kladrubským babčám jedou pusy.

přečíst Babčám zase jedou pusy

Co jsem si upekla na houbách

03.10.2011

Stejně jako každou sobotu, když je pěkně, i dnes jsme měly jít s mámou na houby. Mě houbaření nikdy nebavilo, protože v lese bývá hrozná nuda, člověk nepotká ani živáčka, a hlavně jsem stejně nikdy žádnou nenašla. Ale nebylo mi to nic platné, jít jsem musela, protože moje máma se sama v lese bojí. (Nevím tedy, jak bych jí byla platná při náhlém přepadení medvědem nebo uprchlým masovým vrahem…)

přečíst Co jsem si upekla na houbách
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek