Redakce

Ukradené dětství v Guatemale

29.07.2010

Na světě je čím dál více kluků a holek, kteří nemají šťastné dětství, jakým je například trávení času s přáteli, hraní si na ulici nebo jednoduše chození do školy.

přečíst Ukradené dětství v Guatemale

Tancování je můj život

26.07.2010

Jmenuji se Ondra Šotola. Mým hlavním koníčkem je tanec. Už je to rok, co imituji Michaela Jacksona. Dostal jsem se k tomu, když M.J. zemřel. Moc mě jeho smrt zasáhla.

přečíst Tancování je můj život
 

Osvětimské kufry

20.07.2010

"Škoda, že si Hitler vybral tu špatnou stranu. Kdyby dělal takové dobro, jaké dělal zlo, žili bychom možná dneska jinak…" Přečtěte si reportáž Míši Horváthové z osvětimského koncetračního tábora.

přečíst Osvětimské kufry

Virtuální závislosti

19.07.2010

Zeptala jsem se vybraných žáků Masarykovy základní školy v Tanvaldu ve věku 13 – 15 let na otázky zaměřené na počítače. Odpovědi některých z nich jsou opravdu šokující.

přečíst Virtuální závislosti
 

Co se vám líbí na ženách a mužích?

09.07.2010

Kdo je pro obyvatele chanovského sídliště ideálem krásy exkluzivně pro Romano voďori zjišťovali naši chanovští spolupracovníci.

přečíst Co se vám líbí na ženách a mužích?

Chci žít u táty i mámy!

29.06.2010

Jak jistě všichni dobře víte, je rozvod a svěření dítěte do péče velice nepříjemná záležitost, jak pro dítě, tak pro oba partnery. My děti samozřejmě nevíme, proč ti dva lidé, kteří se měli rádi, se už po nějakém čase nemohou vystát a jejich averze a nesnášenlivost vyvrcholí rozvodem manželství. Řekla bych, že to ale přece jen nejvíc odnášíme my, děti.

přečíst Chci žít u táty i mámy!
 

Finanční gramotnost

21.06.2010

Žáci naší školy se dobrovolně zúčastnili prvního ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnost, která je pořádána pod záštitou MŠMT. Tyto znalosti jsou dnes nezbytné pro úspěšný život v součastné společnosti.

přečíst Finanční gramotnost

Můj život v Čechách

04.06.2010

Život v Čechách je moc hezký. Jsou tu velmi pěkné památky a různé jiné věci, které třeba ve Vietnamu nemáme. Ale má to i druhou stránku. Moje maminka prodává v obchodě, kde má spoustu zboží. Jenže někteří lidé jsou na nás nepříjemní, a někteří dokonce hrubí.

přečíst Můj život v Čechách
 

Chci v životě něčím být

02.06.2010

"Nechci být jako ty holky z Chanova, které už mají v šestnácti děti! Vezměte si příklad, jedna holka byla těhotná ve třinácti letech. Jméno nebudu psát, protože by ji to bolelo. Ona už je máma. Ani nepřemýšlela o tom, jak to bude dál v životě, myslela jen na blbosti."

přečíst Chci v životě něčím být

Fotoreportáž: Naše sídliště

01.06.2010

Fotoreportáž skupiny chlapců navštěvující bílinské nízkoprahové centrum Člověka v tísni o sídlišti, na kterém společně žijí.

přečíst Fotoreportáž: Naše sídliště
 

Adopce na dálku

31.05.2010

Série článků a zkušeností našich redaktorů i známých osobností o novém společenském trendu, adopci na dálku. Nevíte, jak si dítě z rozvojové země adotovat? My vám přinášíme recept.

přečíst Adopce na dálku

Díky fotbalu nekouřím

31.05.2010

Ze všeho nejradši ve svém volném čase hraju fotbal. Na turnaje chodím se školou, kterou s mými spolužáky reprezentujeme.

přečíst Díky fotbalu nekouřím
 

Móda z asijské tržnice

25.05.2010

Asijský obchod najdete v každém městě. Je to buď kamenná prodejna, nebo stánek, kde se dá koupit téměř vše. Spousta lidí se na tyto obchody dívá skrz prsty, ale téměř každý má ve svém šatníku nějaký ten kus oblečení, který koupil právě v takovém obchodě.

přečíst Móda z asijské tržnice

Chudoba cti netratí

24.05.2010

Bůh… Každý z nás má jinou představu, kdo nebo co vlastně Bůh je, jak vypadá, kde je. Proto máme každý svého Boha v jiné podobě a ukrytého někde jinde. Já mám Boha skrytého v trápení, nesnázích a nemocech.

přečíst Chudoba cti netratí
 

Dominik Dominátor Hašek

23.05.2010

Fandíš hokeji? Přečti si článek o slavném českém golmanovi Dominiku Haškovi.

přečíst Dominik Dominátor Hašek

Vzpomínka na Velikonoce!

21.05.2010

Všechno to začíná na Velký pátek, kdy pravověrní jedinci pobíhají po českých luzích a hájích a zuřivě hledají okolo každého nerostu. Doufají, že najdou něco dražšího než hmyz žijící pod kamenem, čímž si vysloužili opovržení přírodovědců, mravenců a jiné havěti. Dochází k leteckým nehodám kvůli některým opožděným zvonům.

přečíst Vzpomínka na Velikonoce!
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek