Redakce

Prstýnek z lásky

24.11.2010

Ulice Matiční. Pro Nikolu Polákovou je toto místo domovem, pro mnohé je ale tato ulice v Ústí nad Labem symbolem konfliktu mezi menšinou a většinou. Zeď, která měla na návrhy Ústečanů tyto dva světy oddělit, naštěstí nebyla postavena. A tak i díky tomu můžeme snáze pohlédnout do života romské dívky, která v Matiční vyrůstá a sní v ní své sny.

přečíst Prstýnek z lásky

Zimní spánek

19.11.2010

Příroda je nevyzpytatelná. Do medvěda nebo ježka mám dost daleko, ale venkovní počasí se mě snaží neustále zahnat do postele. Ten studený přechod mezi podzimem a zimou opravdu není mým oblíbeným obdobím.

přečíst Zimní spánek
 

See you on Facebook!

12.11.2010

Možná, že jste čekali nějaké originálnější téma. V periodicích všeho druhu se to články o Facebooku jen hemží. Samozřejmě, že jsem mohla použít nadpis jako „Fenomén Facebook“, „Facebook – médium 21. století“ nebo „Drbna jménem Facebook“. Proč se tedy můj článek jmenuje „Uvidíme se na Facebooku!“?

přečíst See you on Facebook!

Reportáž: Setkání národnostních menšin

11.11.2010

17. září se v Mostě konalo slavnostní setkání národnosti menšin. Celá akce probíhala v prostorách místního hotelu Cascade. Program byl bohatý a pestrý, sešlo se mnoho hostů.

přečíst Reportáž: Setkání národnostních menšin
 

Největší sny se neplní

08.11.2010

Již od útlého věku má každý z nás nějaké tajné sny a třeba i sny, o kterých ví všichni kolem. Postupem času se tyto představy mění podle toho, jak vnímáme svět, ale také proto, že si uvědomujeme, co lze a co nelze. I když o svých snech jen přemítáme, většinu z nich bychom si rádi splnili.

přečíst Největší sny se neplní

Nebe nad Berlínem

08.11.2010

Berlín je mnohem multikulturnější město než Praha. Je tam tak početná turecká menšina, že někde působí skoro jako většina. Řada restaurací a stánků s občerstvením nabízí buď döner kebab, shish kebab, tika kebab nebo kebab. A kebab.

přečíst Nebe nad Berlínem
 

Pomluvy

26.10.2010

Každý z nás už se snad alespoň jednou v někom zklamal. V první třídě jsme byli všichni ještě malincí, skoro všechno nám bylo jedno...

přečíst Pomluvy

Jak napsat sloupek o ničem

22.10.2010

Člověku by se mohlo zdát, že napsat sloupek o ničem je to nejlehčí. Mohu vás ujistit, že je to naprostý omyl. Napsat sloupek o ničem totiž není to samé jako mluvit o ničem.

přečíst Jak napsat sloupek o ničem
 

Jablko a já

15.10.2010

Sbírání jablek jsem zasvětila hned dva víkendy. Samozřejmě že ne sama, koneckonců - jablko nepadá daleko od stromu...

přečíst Jablko a já

Podzim

08.10.2010

Venku se barví listí do červena. Začíná podzim. Je čas, aby nám češtináři začali dávat za úkol slohy jako „Barvy podzimu“, „Malíř s paletou z podzimního listoví“, „Období plné barev“ nebo „Když se příroda chystá ke spánku“. Netuší ovšem, jaký si tím způsobí nervový otřes.

přečíst Podzim
 

Ze života vlezlých berušek

01.10.2010

A je tu nový školní rok! Budík zvoní v nelidskou hodinu, stůl je plný učebnic a plavky už jsou dávno v krabici. A venkovní počasí také moc na náladě nepřidá. A ještě na mě útočí berušky...

přečíst Ze života vlezlých berušek

Anketa: Kluci vs. holky

29.09.2010

V tomto článku se pozastavíme nad tím, co se líbí klukům na holkách a naopak, co se líbí holkám na klucích. V několika třídách na naší škole jsem udělal malou anketu, kdy jsem se tázal právě na tuhle otázku.

přečíst Anketa: Kluci vs. holky
 

Táta kafe nevaří

23.09.2010

Role mužů a žen u Romů je odlišnější, než jsme zvyklí vidět u neromských párů. Prochází ale v dnešní době změnami, kterými před desítkami let procházela také například česká společnost.

přečíst Táta kafe nevaří

Pirátství – černá díra internetu

21.09.2010

Pohlcuje své okolí. Nemůžeme jej zahlédnout, ale vidíme pouze věci, které se pohybují k jeho středu, až nakonec úplně zmizí v jeho samém nitru, a proto se dá říci, že se jedná o „černou díru internetu“.

přečíst Pirátství – černá díra internetu
 

Dana Feminová: Když Mary obchází kolem

20.09.2010

Rozhovor se zakladatelkou Humanistického centra Narovinu Danou Feminovou a postavení mužů a žen v keňské společnosti.

přečíst Dana Feminová: Když Mary obchází kolem

Jak se stát Supermanem

02.08.2010

Již od dětství se toužíte stát supermanem? Jste již v příslušném věku? Přečtěte si následující recept na úspěch.

přečíst Jak se stát Supermanem
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek