Redakce

Mrknutím oka

24.01.2011

V životě se vyskytuje mnoho překážek a jednou z nich jsou konflikty. Ty mohou vzniknout mrknutím oka. Stačí, když mají dva lidé rozdílné názory, a spor je na světě. To, že může konflikt vzniknout, ani nevíme jak, je jedna věc.

přečíst Mrknutím oka

Člověk versus člověk

21.01.2011

V tomto článku se budu zabývat konflikty sice mezi lidmi, ale v trochu větším měřítku. Zaměřím se na konflikty válečné. Ty pronásledují člověka od dob, co spatřil světlo světa, a nedají mu nikdy spát. Již v pravěku se vedly různé sebemenší bojůvky o kořist. Tehdy však měly podle mě ještě smysl, protože na nich záviselo přežití celého společenství.

přečíst Člověk versus člověk
 

Obleva

21.01.2011

Opravdu bych nerada, aby se z mé rubriky stala vlajková loď meteorologických nadšenců, ale skutečnosti, že venku sníh taje, se prostě nevyhneme. Uznávám, že téma „počasí“ se v mých článcích objevuje poměrně často.

přečíst Obleva

Anatomie yoya

16.01.2011

Minule jsem vám slíbil, že si povíme něco o částech, ze kterých se yoyo skládá, jak funguje, popřípadě si vysvětlíme pár slangových výrazů. Abychom si rozuměli, začneme těmi slovy, které jsou převážně odvozené z angličtiny.

přečíst Anatomie yoya
 

Novoroční předsevzetí

12.01.2011

Novoroční předsevzetí bývají často vděčným námětem pro fejetony a jiné žertovné články. Já jsem se rozhodla pojmout toto téma seriózně. Novoroční předsevzetí jsou totiž velice důležitým tématem, i když zatím nepříliš dobře probádaným. Je tématem velice zajímavým i z hlediska filozofického.

přečíst Novoroční předsevzetí

Duha mezi panely

05.01.2011

Chanovské sídliště nikam nepospíchá, přesto tamní redakce vidí svůj bezprostřední svět na pozadí panelového sídliště ve všech barvách a čtenáře Voďori zve ke krátké návštěvě.

přečíst Duha mezi panely
 

Kladrubské snění

03.01.2011

Série článků kladrubských spolupracovníků o úloze snů v životě člověka.

přečíst Kladrubské snění

Psí terapie

22.12.2010

Fotoreporáž chanovské redakce ze sezení kanisterapie, tedy terapie za pomoci psů.

přečíst Psí terapie
 

Třetí svíčka

18.12.2010

A je to tady. Jen týden do Vánoc! Je čas posílání přáníček, pečení cukroví a nákupování dárků na poslední chvíli. Že ještě nic nemáte nebo jste to odložili na poslední chvíli? Tak to tedy vítejte v klubu.

přečíst Třetí svíčka

Barvy festivalu

17.12.2010

V sobotu 20. listopadu jsme se zúčastnili festivalu „Naše písně a tance 2010“ v Chanově. Tuto akci pořádalo komunitní centrum Chanov pod vedením Ivety Millerové.

přečíst Barvy festivalu
 

Trochu jiná cesta do školy aneb o čem sní malí tibetští uprchlíci

13.12.2010

Je jim nanejvýš patnáct a leckomu mohou připomínat běžné školáky. Jenže samotné fotografie kluků a holek ve školních uniformách nedokáží vyprávět o tom, jakou cenu museli jejich majitelé zaplatit za to, aby je mohli obléknout.

přečíst Trochu jiná cesta do školy aneb o čem sní malí tibetští uprchlíci

Mikulášské strašení

12.12.2010

Krátký fotoreport chanovské redaktorky Anny Sivákové o mikulášském strašení.

přečíst Mikulášské strašení
 

Druhá svíčka

10.12.2010

Domácnosti navštívil Mikuláš. Ano, tato trochu infantilní tradice má u nás své zastání. Kdo by přece věřil v nadpřirozenou bytost, která má shodou okolností boty vašeho strýce, vede s sebou umouněný zjev podobný vašemu bratranci po týdnu bobříka nemytí nebo blonďatou a vychrtlou postavu, jejíž předkus nezapře podobnost s tím tetiným.

přečíst Druhá svíčka

První svíčka

05.12.2010

Před týdnem se v USA konal svátek slev a konzumu – Black Friday. V podstatě je to den, kdy tisíce Američanů vyrazí do obchodů, kde jsou obrovské slevy. My v Čechách jen valíme oči na davy lidí, kteří proudí do obchodů. A Lenin se nejspíš obrací v mauzoleu.

přečíst První svíčka
 

Anna Polívková: Necítím se definitivně být herečkou

28.11.2010

Anna Polívková patří mezi výrazné české herečky mladé generace. Narodila se 24. března 1979 jako dcera herců Bolka Polívky a Evelyny Steimarové. Již od svých dětských let se pohybovala v divadelním prostředí. Studovala na pražské státní konzervatoři a katedře nonverbálního divadla HAMU pod vedením herce a pedagoga Ctibora Turby. V roce 1999 odcestovala do Paříže, aby studovala na Mezinárodní škole pohybového divadla Jacqua Lecoqa. Do povědomí širší veřejnosti se dostala až ústřední rolí Jolany ve Vejdělkových Účastnících zájezdu.

přečíst Anna Polívková: Necítím se definitivně být herečkou

Jak napsat povídku do školy

26.11.2010

Pevně doufám, že jste si, milí čtenáři, oblíbili návody jako Jak se stát supermanem nebo Jak napsat sloupek o ničem. Následující článek bude podobného rázu. Hodit se vám může u maturity stejně jako v běžném školním životě.

přečíst Jak napsat povídku do školy
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek