Redakce

Anketa: Pěšky nebo výtahem?

09.04.2011

Někdo sportuje rád a snaží se být neustále v pohybu, jiný fyzickou aktivitu nevyhledává a někdo se dokonce sportu vyhýbá, jak jen může. Rozhodli jsme se formou ankety zjistit, jak jsou na tom lidé v našem okolí – jestli je nějaký rozdíl mezi oblíbenými sporty mužů a žen, jak se liší sportovní aktivity „náctiletých“ a dospělých…

přečíst Anketa: Pěšky nebo výtahem?

Návštěva plaveckého bazénu

05.04.2011

Moji rodiče konečně dosáhli svého – chodím každý týden plavat. A není to žádný med.

přečíst Návštěva plaveckého bazénu
 

Prášky

31.03.2011

"Den na to mi přišla její matka oznámit, že Marika spáchala sebevraždu. Otrávila se práškama. Vyčítala jsem si to! Vánoce nebyly Vánoce!"

přečíst Prášky

Po nás potopa

29.03.2011

Bylo to ráno jako každé jiné – Godzilla se vzbudila časně díky paprskům jarního slunce. Proč jen musí bydlet tak blízko u “Země vycházejícího slunce”? Se stejnou samozřejmostí s jakou lidé zamáčknou budík, vyfoukla z nozder mrak, aby nemusela vstávat.

přečíst Po nás potopa
 

Mário Bihári: „Slepí se ve sportech omezovat nemusí“

27.03.2011

Mário Bihári (1977), romský hudebník a sportovec původem ze Slovenska, v osmi letech oslepl, což do značné míry předznamenalo jeho další život. Jako malé dítě se tak ocitl na internátní škole pro nevidomé v Levoči, daleko od své rodiny.

přečíst Mário Bihári: „Slepí se ve sportech omezovat nemusí“

Lenoši – hybná síla pokroku

22.03.2011

Pohyb je označení pro situaci, kdy hmotné objekty mění svůj tvar, vzájemnou polohu, velikost, skupenství, chemické složení, tepelné, magnetické a elektrické vlastnosti apod.

přečíst Lenoši – hybná síla pokroku
 

Centrum AVARDE a Já

21.03.2011

Ve volnočasovém centru Avarde se mi moc libí, protože tu máme různé aktivity. Chodím sem skoro dva roky. Je tu pro nás například pin pong a počítače. Máme tu také novou paní učitelku jménem Anita a ta nás už hodně naučila.

přečíst Centrum AVARDE a Já

Osvětimské kufry

07.03.2011

Naše třídní učitelka, historička, zorganizovala výlet do koncentračního tábora Osvětim. Bylo to zrovna ve dnech polského leteckého neštěstí. Všichni jsme byli hrozně zvědaví, co se dozvíme o hrůzách, které tam lidem za druhé světové války dělali. Když jsem se to postupně dozvídala, dělalo se mi mnohdy špatně a bylo mi těch lidí líto.

přečíst Osvětimské kufry
 

Hospodská rvačka

07.03.2011

Jednou měl můj táta konflikt s jedním chlapem v hospodě, který se navážel do jeho kamaráda. Nejdřív to začalo nadávkami, které se potom proměnily ve fyzické násilí. Začali do sebe bouchat čím dál víc a silněji.

přečíst Hospodská rvačka

Anketa: Jak jste na tom s konflikty?

01.03.2011

Každý se hádá, přitom málokdo má konflikty a neshody rád. Jak jste na tom vy? Hádají se spíš lidé mladší nebo starší? A jsou ženy opravdu hašteřivější, jak se říká? Rozhodli jsme se proto udělat anketu a zjistit, jak jsou na tom lidé s konflikty doopravdy.

přečíst Anketa: Jak jste na tom s konflikty?
 

Bratr opět v kolotoči drog

16.02.2011

Můj dřívější článek, který vyšel pod názvem Drogy v mé rodině, bohužel nemá vůbec dobré pokračování. Brácha měl svůj byt tady v Chanově, pod tím naším. Byt ale rozbili feťáci, a tak byla zas nanovo kupa práce. Po loňských Vánocích jsme já s bratrem a švárou byt opravili.

přečíst Bratr opět v kolotoči drog

Valentýna Ti z lásky posílám

13.02.2011

Valentýn – svátek zamilovaných, všech, kteří chtějí oslavovat lásku a malým dárečkem nebo valentýnským přáníčkem svůj cit a náklonnost dávají najevo. 14. února je svátek, na který každý rád vzpomíná. Proč ale zrovna únoru a ne květen? Máj je přeci lásky čas!

přečíst Valentýna Ti z lásky posílám
 

Móda z butiku

03.02.2011

Jeden listopadový čtvrtek jsme se uvolnily ze školy o dvě hodiny dříve, abychom mohly pokračovat v naší sérii reportáží o tom, co se nosí. Zatímco jsme posledně psaly o módě z asijské tržnice, tentokrát jsme se rozhodly, že navštívíme nějaký značkový obchod. Po dlouhé poradě a vybírání butiku jsme zvolily jeden z pardubických obchodních domů, kde jsme v první vybrané prodejně neuspěly.

přečíst Móda z butiku

Víc než jen kamarádky

02.02.2011

Byly jsme víc než nejlepší kamarádky. Měly jsme k sobě vztah spíše jako sestry. Nemohly jsme být jedna bez druhé. Když jsme něco dělaly, tak jedině spolu…

přečíst Víc než jen kamarádky
 

Dosáhnout svého

31.01.2011

Fotopříběh kladrubské redakce, který názorně popisuje, k čemu může dojít ve školní třídě, kde různí jedinci vyznávají různé hodnoty.

přečíst Dosáhnout svého

Kroky za hudbou

25.01.2011

Na sídlište jsme se vydali s Míšou a Lukášem. Míša je profesionální fotografka a Lukáš šéfredaktor našeho časopisu. A my s klukama jsme měli za úkol připravit fotoreporáž o tom, co děláme ve volném čase.

přečíst Kroky za hudbou
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek