Téma

Jak se stát Supermanem

02.08.2010

Již od dětství se toužíte stát supermanem? Jste již v příslušném věku? Přečtěte si následující recept na úspěch.

přečíst Jak se stát Supermanem

Co se vám líbí na ženách a mužích?

09.07.2010

Kdo je pro obyvatele chanovského sídliště ideálem krásy exkluzivně pro Romano voďori zjišťovali naši chanovští spolupracovníci.

přečíst Co se vám líbí na ženách a mužích?
 

Chci žít u táty i mámy!

29.06.2010

Jak jistě všichni dobře víte, je rozvod a svěření dítěte do péče velice nepříjemná záležitost, jak pro dítě, tak pro oba partnery. My děti samozřejmě nevíme, proč ti dva lidé, kteří se měli rádi, se už po nějakém čase nemohou vystát a jejich averze a nesnášenlivost vyvrcholí rozvodem manželství. Řekla bych, že to ale přece jen nejvíc odnášíme my, děti.

přečíst Chci žít u táty i mámy!

Můj život v Čechách

04.06.2010

Život v Čechách je moc hezký. Jsou tu velmi pěkné památky a různé jiné věci, které třeba ve Vietnamu nemáme. Ale má to i druhou stránku. Moje maminka prodává v obchodě, kde má spoustu zboží. Jenže někteří lidé jsou na nás nepříjemní, a někteří dokonce hrubí.

přečíst Můj život v Čechách
 

Adopce na dálku

31.05.2010

Série článků a zkušeností našich redaktorů i známých osobností o novém společenském trendu, adopci na dálku. Nevíte, jak si dítě z rozvojové země adotovat? My vám přinášíme recept.

přečíst Adopce na dálku

Móda z asijské tržnice

25.05.2010

Asijský obchod najdete v každém městě. Je to buď kamenná prodejna, nebo stánek, kde se dá koupit téměř vše. Spousta lidí se na tyto obchody dívá skrz prsty, ale téměř každý má ve svém šatníku nějaký ten kus oblečení, který koupil právě v takovém obchodě.

přečíst Móda z asijské tržnice
 

Vietnam → Čechy: Velké sny, ještě větší dluhy

24.05.2010

I když tady Vietnamci žijí, cítí se stále být doma ve Vietnamu. Jejich děti, které se už narodily v Čechách, se naopak cítí jako Češi. Říkají si banánové děti, navrch jsou žlutí a vevnitř bílí, což znamená, že zvenku jsou Vietnamci a uvnitř jsou Češi. Pomalu zapomínají mluvit vietnamsky.

přečíst Vietnam → Čechy: Velké sny, ještě větší dluhy

Čečensko – hory, peklo, domov, ráj

13.05.2010

Jednotlivé režimy přicházejí a zase odcházejí. Změny, které způsobují, jsou ovšem velice citelné pro každodenní život lidí. I když jsou Čečenci tradičně velice schopní stavitelé, houževnatí, pracovití a energičtí lidé, jejich život, kulturu i morálku velice silně poznamenalo peklo dvou posledních občanských válek.

přečíst Čečensko – hory, peklo, domov, ráj
 

Ali Amiri: Dívali se na mě, jako bych zabíral místo

12.05.2010

Rozhovor se zpěvákem íránského původu Ali Amirim o Íránu, předsudcích a zpívání. Rozhovor je v plném znění!

přečíst Ali Amiri: Dívali se na mě, jako bych zabíral místo

Banánové děti

12.05.2010

Dokážete si představit, že vyrůstáte ve dvou různých kulturách? Ve snaze uspět ve škole a zapadnout mezi spolužáky se přizpůsobujete kultuře jedné, ale doma s rodiči musíte respektovat jazyk a zvyky kultury jiné?

přečíst Banánové děti
 

Vypadám jinak?!

12.05.2010

Důvodů odmítání ze strany vrstevníků může být mnoho – nejčastěji to však bývá jakákoliv odlišnost. Jiná barva pleti, jiný tvar očí, velikost postavy, jiná barva vlasů, pihy, brýle, nadváha, vada řeči (případně koktavost) atd. Tyto odlišnosti jsou dětmi velmi ostře vnímány a ve školním věku na ně obvykle reagují odmítáním.

přečíst Vypadám jinak?!

Otazníky kolem homosexuality

15.04.2010

Článek naší psycholožky PhDr. Dany Hajné, která zodpovídala časté otazníky, které homosexualitu mohou obestírat.

přečíst Otazníky kolem homosexuality
 

Homosexualita u Romů

11.04.2010

V tomto článku nenaleznete definici homosexuality. Budeme se zde zabývat otázkou vnímání homosexuality u Romů.

přečíst Homosexualita u Romů

Homosexualita napříč společností

11.04.2010

Ve společnosti se vůči homosexuálním jedincům objevuje celá řada předsudků a stereotypů, které zobecňují určité znaky, které nejsou v reálném životě pravdivé. Jedním z takových mýtů je přesvědčení, že se mezi homosexuály objevuje více možností k onemocnění virem HIV.

přečíst Homosexualita napříč společností
 

Josef Klír: Vztah s přítelem netajím, ani ho nikomu nevnucuji

07.04.2010

Josef Klír je jedním z předních českých módních návrhářů. Narodil se roku 1972 ve Varnsdorfu. Je absolventem střední průmyslové školy textilní v Liberci, kde studoval obor oděvnictví. Po vítězství v soutěži Mladý módní tvůrce začala jeho spolupráce s Ivetou Bartošovou.

přečíst Josef Klír: Vztah s přítelem netajím, ani ho nikomu nevnucuji

Proč jsem tak jiná

07.04.2010

Nikdy jsem nepatřila mezi ty, co by si psali deník a denně do něj zapisovali všechny svoje trable a zážitky. Tohle je jenom způsob, jak se chci podělit o ten svůj trochu pošramocenej příběh… Hodně lidí mě nikdy nepochopilo. Většina se o to ani nepokusila a jediný, co dokázali, bylo říct: „Ta holka je prostě divná.“

přečíst Proč jsem tak jiná
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

téma čísla
Konec - Nový začátek
Rozhovor: Jan Musil V mžiku oka na ulici
Konec - Nový začátek